Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Stowarzyszenia medyczne to najlepszy klient PCO

W czołówce klientów pozostają także korporacje, naukowcy i inżynierowie. Ponad połowa PCO już teraz może stwierdzić, że w 2010 r. zrealizuje więcej projektów, niż w 2009 r. To wynik raportu INCON, dotyczącego globalnego rynku konferencji stowarzyszeń.

Połowa respondentów oczekuje odczuwalnego skoku liczby realizacji także w przyszłym roku. 30 proc. ma nadzieję, że liczba eventów utrzyma się na podobnym poziomie. 47 proc. pytanych deklaruje obecnie większe przychody. Ale aż 43 proc. określa działalność, jako mniej dochodową.
Wzrost liczby realizacji nie wiąże się ze wzrostem zatrudnienia w sektorze PCO. W 47 proc. przypadków pracowników jest tyle samo natomiast 20 proc. pytanych przyznaje, że musiało zredukować etaty.
Sektor medyczny, tak jak w poprzednich latach, generuje większość zysków PCO na świecie. Konferencje medyczne to od 51 do 100 proc. realizacji dla 50 proc. pytanych. Branżę medyczną „doganiają” korporacyjni, którzy generują nawet 75 proc. zamówień dla 44 proc. organizatorów. W czołówce najbardziej opłacalnych zleceniodawców pozostają przedstawiciele sektora naukowego oraz inżynieryjnego. Niespodzianką jest fakt, że sektor rządowy ogranicza liczbę organizowanych wydarzeń. Pracę przy tego typu realizacjach deklaruje zaledwie 17 proc. pytanych, podczas gdy w zeszłym roku zajmowało się nimi ponad 30 proc. (kb)

2010-07-19 08:54:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Michał Maziarczyk – director of sales
Baltic States & Poland Liberty International Tourism Group

Moja przygoda z turystyką zaczęła się ponad 10 lat temu. W branży incentive zaczynałem jako project manager w jednej z większych firm eventowych oraz incentive travel. Pracowałem również przy dużych realizacjach związanych z obsługą Mistrzostw  Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, kongresu klimatycznego ONZ – COP19 czy jako group leader na Malcie i w Brighton. Od 5 lat reprezentuję globalne DMC – Liberty International Tourism Group na rynku polskim i krajów bałtyckich.

Newsletter

»

Zamów newsletter