Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


promocja
#Żyjesz tak, jak mówisz – poznaj tajniki i recepty mówcy podczas Festiwalu Inspiracji

Żyjesz tak jak mówisz – to esencja dojrzałej cywilizacji, gdzie mowa służy wymianie doświadczeń, czyli „opowiedz mi o swoim życiu. Pokaż mi swoją narrację wewnętrzną, bym poczuł…”


 

Wartością jest oś istotnych w życiu mówcy kompetencji: specjalizacji, elokwencji i twórczości. Wszystkie „te trzy” zobaczymy na festiwalowej scenie, acz w wykonaniu różnych ludzi, różnych doświadczeń i różnych życiorysów. To ważne, by dostrzegać, że nasza siła to nie jedność, a wielość i różnorodność.

Na wyróżnienie zasługują w tym roku dwa aspekty, po pierwsze formaty wystąpień, wzbogacone o analityczną konferansjerkę, co daje właściwą treść edukacyjną, czyli użyteczne wnioski i wskazówki. Po drugie nasza Wspólnota po raz pierwszy wyróżnia Hortensje i Cycerona za obfitość trzech wymienionych w naszym kodeksie kompetencji oraz Pomidora… Pomidor jest wyrazem naszej sympatii, mimo braków osoby wyróżnionej w kompetencji nr. 1, czyli specjalizacji i w pewnym sensie dobrze nawiązuje do znanej nam z dzieciństwa gry.   

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany".

Wyróżnienia National Speakers Award (NSA), czyli Hortensji, Cycerona oraz Pomidora – są nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM). Ich symbolika, to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” na przestrzeni minionych 25 lat. Osią sprawy, jaką wyróżniamy jest narracja publiczna, zatem i sceniczna względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji. Wieź z tym kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych.

Co raz więcej ludzi, żyje „obok słów” zwłaszcza tych powstających współcześnie. Naszą obroną przed nimi jest szukanie archetypu, źródłosłowa, tak by oddzielić fałsz opinii i poglądu od wiedzy… Szukamy pojęć, które „zdały egzamin” przez minione tysiąclecia i które nie uwodzą swym pięknem, obczyzną lub obietnicą, lecz nazywają „sprawę” po imieniu w czasach, gdy „zatrucie informacyjne” stało się chlebem powszednim – biznesem na wielką skalę. Nawiązując do polskiej pracy zbiorowej „Sposoby Istnienia” pod redakcją Jarosława Rudniańskiego i Krzysztofa Murawskiego, wydawnictwo PIW z roku 1988, chcemy zaprosić do uobecnienia się i do zapoznania z syntezą jaką jest Festiwal Inspiracji naszej Wspólnoty SPM w Polsce. Jego ważnym motywem przewodnim w 2017 roku stało się zdanie, zasugerowane przez Michała Zawadkę: 

„Żyjesz, tak jak mówisz…”

Sceniczny Pomidor roku 2017: wyróżnienie za barwną samokreację, za batalistyczne fanfaronady oraz za upór w parciu na szkło.

Kryteria – osoba utalentowana, wyróżniająca się osobliwą twórczością, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, zgodnie z kodeksem kompetencji SPM = de facto radośnie namaszczamy ją!

Hortensja dla Kobiety i Cyceron dla Mężczyzny – roku 2017: wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi w tym za użyteczną twórczość dla publiczności

Kryteria – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, klasa elokwencji, zgodnie z kompetencjami SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Festiwal to świetna okazja do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. 1000 uczestników to szansa na zbudowanie wartościowych relacji! Ponadto całość Festiwalu Inspiracji będzie transmitowana LIVE! i dzięki temu będą mogły w nim uczestniczyć tysiące osób. To niepowtarzalna szansa wysłuchania i zobaczenia na żywo najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych mówców inspiracyjnych w Polsce. Ogromna dawka energicznych, dowcipnych i piekielnie inteligentnych wystąpień.

 

Na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu kolejna premiera duetu Milczarek Bukowski TRIO spod znaku Mentoring Theater. Dariusz Milczarek & Michał Bukowski odegrają na scenie role, z którymi widz może utożsamić się zarówno w codziennym życiu zawodowym, jak i prywatnym. Mentoring Theater to niezwykłe spotkanie aktora z widzem, lecz przede wszystkim mentora z mentee, które daje możliwość przyjrzenia się sobie samemu oraz własnym postawom i zachowaniom z „bezpiecznej odległości” fotela teatralnego.


„Festiwal to duże przeżycie. Trochę jak z ciekawym, porywającym filmem czy książką. Jest to możliwe tylko, gdy słuchasz nietuzinkowych osób.”  DARIUSZ MILCZAREK.
 

4-5 października 2017 – Warszawa, Teatr Palladium
Organizator: Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców
Informacje: www.festiwalinspiracji.pl

2017-07-27 08:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Pobierz bezpłatnie wydanie specjalne IMEX 2019

»

Ludzie branży

»


Rafał Krawczuk

Współzałożyciel i managing director agencji Plej. W branży obecny od piętnastu lat. Tworząc strategię Plej, stawia na całościowe i szerokie podejście do briefów i tworzonych kampanii, a przede wszystkim na emocje i prawdziwe przeżycia. Czytaj więcej w miesięczniku MICE Poland

Newsletter

»

Zamów newsletter