Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Event planner wśród najbardziej stresujących zawodów na świecie


W najnowszym numerze MICE Poland przeczytają Państwo o powodach, dla których zawód event plannera jest uznawany za jeden z najbardziej stresujących na świecie. Oprócz tego znajdą w nim Państwo informacje o skali molestowania w branży spotkań czy o tym, kiedy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie.

Pełna zawartość lutowego wydania MICE Poland (15.02-15.06.2018)


OD REDAKCJI

Miesiąc komentuje: Monika Dembińska – Polska branża spotkań rozwija się na wielu płaszczyznach

KOMENTARZE

Żaneta Berus: Zarządzanie i przywództwo

Sebastian Oprządek: Odpowiedzialność oraz szacunek

Krzysztof Gawrych: Influencerom wstęp wzbroniony

ROZMOWA NA OTWARCIE 

Sukces w biznesie zależy od bezpośrednich relacji

O roli tradycyjnych i interaktywnych relacji, podobieństwach i różnicach europejskich oraz amerykańskich rynków z Jurajem Holubem, dyrektorem Slido, firmy zajmującej się projektowaniem narzędzi networkingowych.

AKTUALNOŚCI

Stowarzyszenia włączyły eventy do Białej Księgi

Polska agencja w finale Eventex

Aram wprowadza na rynek zautomatyzowaną platformę rentalową

Nocleg.pl nawiązuje współpracę z Interią i Spanie.pl

Rekordowe wyniki El Padre

Licencje Stand-Alone i AttendeeHub wsparciem dla event plannerów

Przemysł spotkań będzie napędzał światową gospodarkę w 2018 r.
Najnowsze opracowanie IBTM Trends Watch Report 2017 dowodzi, że przemysł spotkań jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi światowej gospodarki.

O marketingu nieoczywistym podczas Nowych Trendów w Turystyce

Departament Stanu USA wprowadza nowy system ostrzeżeń dla podróżnych
Ostrzeżenia czy alarmy dla obywateli USA wyjeżdżających za granicę zostały zastąpione przez kilkupoziomowy, prosty i przejrzysty system, który już zdobył uznanie branży.

Grecja nie chce kongresów medycznych

Efekt Medyceuszy, czyli jak powstają innowacje
Nowatorska teoria stworzona przez Fransa Johannsona, dotycząca sposobu powstawania nowych pomysłów i mająca swoje korzenie we włoskim Renesansie, jest szansą na rozwój branży spotkań w Polsce i na świecie.

ITB Berlin z rozbudowanym programem dla branży spotkań

STOWARZYSZENIA

WOT walczy o duże kongresy
Odbyło się kolejne cykliczne spotkanie grupy roboczej MICE członków Warszawskiej Organizacji Turystycznej, w której uczestniczyli dyrektorzy sprzedaży stołecznych hoteli i obiektów kongreoswo-wystawienniczych.

MICE w rejonie Morza Bałtyckiego

OBIEKTY

Rośnie dostępność przestrzeni wystawienniczych w Polsce i na świecie
Rozwój rynku spotkań jest dynamiczny i globalny, a stale zwiększająca się liczba eventów wymusza powstawanie nowych przestrzeni wystawienniczych. Ta tendencja ma się utrzymać jeszcze przez wiele lat.

AKTUALNOŚCI

Sala Kongresowa wróci do użytku dopiero w 2020 r.
Sala Kongresowa znajdująca się przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w której odbyło się losowanie grup eliminacyjnych na Euro 2012 czy miała miejsce finałowa gala wyborów Miss World 2006 od dwóch lat świeci pustkami po przerwanym remoncie.

Event House inwestuje w kolejny escape room

PROBLEM BRANŻY

Brak zrozumienia między agencjami i podwykonawcami prowadzi do konflików
Problemy branży eventowej pojawiają się nie tylko we współpracy na linii agencja – klient. Coraz częstsze i głośniejsze stają się nieporozumienia między firmami zajmującymi się przygotowaniem spotkań i konferencji a zatrudnianymi przez nich podwykonawcami.

Molestowanie to także problem MICE
Prawie dwie trzecie osób pracujących w przemyśle spotkań doświadczyło molestowania seksualnego, wynika z badania przeprowadzonego przez amerykańską platformę Meetings&Conventions.

RAPORT

Event planner w TOP stresujących zawodów
Zawód event plannera często kojarzy się ze stylem życia, które wypełnione jest ciągłymi spotkaniami towarzyskimi. Mimo to amerykański serwis pracy CareerCast.com po raz kolejny umieścił organizatora eventów w pierwszej piątce najbardziej stresujących zawodów na świecie.

REGION

Wielkie imprezy nie odmieniły oferty MICE na Dolnym Śląsku

Europejska Stolica Kultury 2016, gospodarz The World Games 2017 – Wrocław – to jedno z najbardziej popularnych polskich miast. Dolny Śląsk to jednak więcej niż stolica, cały region oferuje atrakcje, ktore przyciągają turystów, także biznesowych. Szkoda tylko, że podczas wielkich eventów o światowej skali zorganizowanych w ciągu ostatnich kilku lat nie zostały one lepiej wypromowane.

AKADEMIA ZLECENIODAWCY

Dobry projekt to nie wszystko
Z Dorotą Adamczyk, koordynatorem ds. zakupów pośrednich w T-Mobile, o procesach decyzyjnych przy wyborze agencji, przyszłości eventów oraz o błędach popełnianych podczas realizacji wydarzeń rozmawia Jadwiga Biernacka.

PRAWO

Pracodawca może odmówić pracownikowi urlopu na żądanie
Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do odpoczynku, ale zazwyczaj konieczne jest uprzednie poinformowanie pracodawcy o chęci udania się na urlop. Istnieją jednak wypadki, kiedy dnia wolnego od pracy nie da się wcześniej zaplanować.

WYBIERAMY

Wybieramy... scenografię na event
Doradztwo, koncepcja kreatywna i wizualizacja, kompletny projekt wraz z nadzorem jego realizacji to różne formy usług oferowanych przez firmy zajmujące się przygotowaniem dekoracji na event.

LUDZIE

Zmiany personalne w agencjach i obiektach: Jakub Ćwikliński, Agnieszka Pacewicz, Agnieszka Oleszczuk-Kalkhoff, Dorota Wrotek-Gut, Maciej Kuriata, Karolina Ostrowska, Katarzyna Małuj, Julia Palczewska, Monika Jasińska, Magdalena Galińska

AGENCJE/LUDZIE

10 minut z… Mea Group

Personalnie... Paweł Haberka

FOTOKRONIKA

Spotkanie noworoczne w Ptak Warsaw Expo

Obiad czwartkowe TravelReps

Branżowa edukacja z MPI

Silna polska reprezentacja na forum SITE i MPI w RzymieDostęp do pełnej treści artykułów w lutowym wydaniu MICE Poland
Zamów prenumeratę

2018-02-16 13:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Pobierz bezpłatnie wydanie specjalne IMEX 2019

»

Ludzie branży

»


Rafał Krawczuk

Współzałożyciel i managing director agencji Plej. W branży obecny od piętnastu lat. Tworząc strategię Plej, stawia na całościowe i szerokie podejście do briefów i tworzonych kampanii, a przede wszystkim na emocje i prawdziwe przeżycia. Czytaj więcej w miesięczniku MICE Poland

Newsletter

»

Zamów newsletter