Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


AKTUALNOŚCI
TUgether rozmawia
z Polskim Funduszem Rozwoju

Z rozmów sztabu kryzysowego TUgether z Pawłem Borysem, prezesem PFR, wynika, że szczegółowy zakres pomocy dla przedsiębiorców ma być znany pod koniec przyszłego tygodnia. Na razie jego szczegóły są ustalane i akceptowane na poziomie UE. PFR jest dysponentem środków z programu pomocowego w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Wnioski o pomoc będzie można składać za pośrednictwem bankowych systemów elektronicznych (dot. mikroprzedsiębiorstw i MŚP – tu środki będą wypłacone bez podziału na raty w ciągu 2-3 dni od złożenia wniosku, duże firmy skorzystają z systemu PFR). Banki mają wypłacać środki automatycznie, a uzyskana pomoc nie będzie się łączyć ze zwiększoną gwarancją de minimis oferowaną przez BGK. Kwalifikacja do programu pomocowego ma być prowadzona na podstawie kryterium spadku przychodów. TUgether przypomina też, jak policzyć, ile osób jest zatrudnionych w firmie - liczba etatów nie musi być równa liczbie pracujących (np. 2 osoby pracujące na ½ etatu to 1 etat), do umów o pracę można dodać także te, w ramach których zgłasza się pracownika do ZUS, ale z zestawienia wyłączona jest współpraca B2B.

2020-04-15 15:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

10 minut z... Cyrek Events

O szalonym roku 2020, nowych pomysłach i kreatywności, która pozwala utrzymać się na rynku w czasie kryzysu rozmawiamy z Katarzyną Kseniuk, Chief Operating Officer w agencji Cyrek Event

Zaczynaliśmy jako typowa agencja eventowa, która w ofercie miała standardowe usługi związane z organizacją konferencji, spotkań integracyjnych, targów czy jubileuszy. Dziś zdecydowanie bliżej nam do agencji kreatywnej, która jest w stanie kompleksowo zatroszczyć się o klienta – która kreuje, zaprojektuje i zrealizuje – i to tak w realu, jak i online! 

Newsletter

»

Zamów newsletter