Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

W sektorze podróży biznesowych będą podwyżki

Przewidywany jest umiarkowany wzrost cen biletów lotniczych w 2011 roku. Spekulowane podwyżki to od 2 do 7 proc. w Ameryce Północnej, 4–5 proc. w Ameryce Łacińskiej i Azji, od 2 do 7 proc. w Afryce i od 2 do 7 proc w Europie.

Skoki cenowe mają być spowodowane wzrostem popytu na usługi. W pierwszej połowie tego roku eksperci z BCD Travel, konsultingowego oddziału Advito, którzy co trzy miesiące aktualizują prognozy trendów i cen w sektorze podróży biznesowych, odnotowali znaczny wzrost zainteresowania klientów biznesowych usługami operatorów lotniczych. Po okresie „zamrażania” budżetów najszybciej do formy wracały dotąd kraje azjatyckie i Niemcy. Suma wydatków na podróże służbowe w tych państwach przekroczyła tę przewidywaną w raporcie BCD Travel. Właśnie w Europie, wiedzionej przez Niemcy, ceny biletów lotniczych we wszystkich klasach podrożały najbardziej, w drugim kwartale tego roku. W Azji podwyżki nie są aż tak odczuwalne, być może dlatego, że tamtejsi biznesmani preferują w ostatnich miesiącach loty regionalne, a nie międzykontynentalne.
Znaczący wzrost cen dób hotelowych może pojawić się dopiero wtedy, gdy hotelarze zauważą większe niż dotychczas obłożenie w obiektach i poczują się „pewnie”. Niemniej jednak autorzy badań z BCD Travel przewidują podwyżki we wszystkich regionach świata w ciągu nadchodzących miesięcy. (kb)

2011-01-10 08:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Nowe oferty- technologia i nie tylko

»

Outdoor w każdym numerze

»

Newsletter

»

Zamów newsletter