Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


AKTUALNOŚCI
Rząd odmraża kolejne branże
- o eventach nic na razie nie wiadomo

30 maja wchodzi w życie czwarty etap odmrażania polskiej gospodarki. Rząd znosi część obostrzeń dotyczących organizacji wydarzeń oraz działalności hoteli i restauracji. Możliwa będzie organizacja zgromadzeń i konertów plenerowych do 150 osób, targów, wystaw i kongresów. Podczas konferencji prasowej premier nie wspomniał jednak o eventach. Przedstawiciele branży mają jednak nadzieję, że nowe regulacje obejmą również ich firmy i po prawie trzech miesiącach przerwy znowu ruszą wydarzenia - na razie dla 150 osób.Zgromadzenia  i koncerty w plenerze

Od 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować dwa metry dystansu społecznego.

Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie mogą się odbywać. Ostateczna decyzja o wyrażeniu zgody na organizację spotkania należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Od 6 czerwca możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów, ale nie zostały jeszcze ogłoszone szczegóły dotyczące warunków, jakie spełnić muszą organizatorzy takich wydarzeń.


Hotele i restauracje bez ograniczeń

Od 30 maja zniesione zostają obostrzenia dotyczące liczby osób przebywających w restauracjach, dotychczasowe limity przestają obowiązywać.

Od 6 czerwca w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness. Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać reżim sanitarny.


Kina i teatry z połową widowni

Od 6 czerwca swoją działalność mogą wznowić kina i teatry czy parki rozrywki. Widownia może być zapełniona w 50%. 


Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane przez rząd po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami. (ic)

2020-05-28 10:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Dagmara Chmielewska - Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia Branży Eventowej

Od pierwszych chwil,
w którym zaczęłam się zastanawiać, jaki zawód chciałabym wykonywać, było to organizowanie wydarzeń. Bardzo wcześnie zaczęłam sama organizować różne „eventy”– które wtedy nie sądziłam, że tak się będą kiedyś nazywać. Prócz konkretnych doświadczeń nie mogliśmy uczyć się zawodu w szkole. Nie wiedziałam, że robiłam PR, marketing, projekt czy event management.Stąd do dziś wiele rzeczy robię intuicyjnie. 
Newsletter

»

Zamów newsletter