Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


AKTUALNOŚCI
Rząd odmraża kolejne branże
- o eventach nic na razie nie wiadomo

30 maja wchodzi w życie czwarty etap odmrażania polskiej gospodarki. Rząd znosi część obostrzeń dotyczących organizacji wydarzeń oraz działalności hoteli i restauracji. Możliwa będzie organizacja zgromadzeń i konertów plenerowych do 150 osób, targów, wystaw i kongresów. Podczas konferencji prasowej premier nie wspomniał jednak o eventach. Przedstawiciele branży mają jednak nadzieję, że nowe regulacje obejmą również ich firmy i po prawie trzech miesiącach przerwy znowu ruszą wydarzenia - na razie dla 150 osób.Zgromadzenia  i koncerty w plenerze

Od 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować dwa metry dystansu społecznego.

Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie mogą się odbywać. Ostateczna decyzja o wyrażeniu zgody na organizację spotkania należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Od 6 czerwca możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów, ale nie zostały jeszcze ogłoszone szczegóły dotyczące warunków, jakie spełnić muszą organizatorzy takich wydarzeń.


Hotele i restauracje bez ograniczeń

Od 30 maja zniesione zostają obostrzenia dotyczące liczby osób przebywających w restauracjach, dotychczasowe limity przestają obowiązywać.

Od 6 czerwca w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness. Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać reżim sanitarny.


Kina i teatry z połową widowni

Od 6 czerwca swoją działalność mogą wznowić kina i teatry czy parki rozrywki. Widownia może być zapełniona w 50%. 


Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane przez rząd po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami. (ic)

2020-05-28 10:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Barbara Tutak - Prezes Zarządu Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Zawodowodo chcę silnej organizacji, aktywnych  członków,realizacji działań, które umocnią turystyczną i biznesową pozycję miasta na arenie światowej. Koncentruję się na tym celu. Przed nami nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że uda się zaakceptować zmiany w statucie, które umożliwią nam prowadzenie działalności gospodarczej,a wtedy cały nasz wysiłek przekierujemyna to działanie. Aktualnie jednak wyzwaniem największym jest pokonanie kryzysu Prywatnie chcę poskromić swoje lenistwo i zacząć dojeżdżać rowerem do pracy.

Newsletter

»

Zamów newsletter