Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


LUDZIE
Robert Andrzejczyk wiceprezesem European Travel Commission 

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem European Travel Commission (ETC). Polak został wybrany jednogłośnie na drugą kadencję. 


Podczas 99. Walnego Zgromadzenia European Travel Commissionwybrano nowe władze tej organizacji. Na czele ETC stanął prezes portugalskiej narodowej organizacji turystycznej Luís Araújo, jednym ztrzech jego zastępców będzie Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

-To dla mnie wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak wielu członków poparło moją kandydaturę. Dziękuję im za zaufanie i obiecuję dalej ciężko pracować na rzecz europejskiej rodziny turystycznej, a stoją przed nami ogromne wyzwania zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim— mówi Robert Andrzejczyk.

Robert Andrzejczyk jest pierwszym Polakiem, który znalazł się w ścisłym kierownictwie tak ważnej gospodarczo organizacji międzynarodowej. Kadencja wiceprezesa ETC trwa dwa lata.

Powierzenie tej funkcji prezesowi POT po raz kolejny to dowód zaufania do Polski oraz docenienie pracy, którą wykonujemy na rzecz rozwoju branży turystycznej. Posiadanie w kierownictwie tak ważnej międzynarodowej instytucji reprezentanta Polski, jest w tej chwili bardzo ważne m.in. ze względu na trwające prace nad funduszem odbudowy UE. Serdecznie gratuluję prezesowi Andrzejczykowi i życzę owocnej pracy—powiedział sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. 

European Travel Commissionto międzynarodowa organizacja powstała w 1948 r. Członkami ETC są 33 narodowe organizacje turystyczne krajów europejskich. Jej celem jest promocja Europy jako celu podróży turystycznych. Służy również jako bardzo ważna platforma wymiany danych rynkowych. Główne działania promocyjne ETC skierowane są na rynki zamorskie: Ameryka Północna i Południowa, Azja. Organizacja ta nie wchodzi w skład struktur unijnych, chociaż część środków finansowych pochodzi z tego właśnie źródła. Siedziba ETC znajduje się w Brukseli.

Dr Robert Andrzejczyk jest wiceprezesem ETC od maja 2018 i prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej od września 2017 r. Bezpośrednio przed objęciem tych funkcji związany był z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zajmował się również współpracą międzynarodową w czasie pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Finansów. Zanim rozpoczął pracę w służbie cywilnej przez kilka lat był związany z branżą public relations i badań marketingowych. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Polska Organizacja Turystyczna jest organizacją łączącą działania rządu i branży turystycznej, podległą Ministerstwu Rozwoju. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzi zarówno w kraju jak i za granicą.

2020-09-11 08:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»


Ludzie branży

»

Agata Kondracka, współwłaścicielka agencji MindBlowing

Wszystko zaczęło się od podróży w Himalaje, która zamieniła się w trzyletni gap year. Po powrocie do Polski musiałam znaleźć miejsce dla siebie. Zaczęłam od bycia pilotem, potem na ponad 10 lat trafiłam do ówcześnie jednej z najlepszych agencji incentive travel w Polsce. Ludzie, z którymi tam pracowałam, to niesamowici profesjonaliści, do dziś mamy ze sobą kontakt. To była ogromna nauka i nie robiłabym tego, co teraz, gdyby nie tamten czas. Ogromna wdzięczność.

Newsletter

»

Zamów newsletter