Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PRAWO
Tarcza 6.0 z rozwiązaniami dla branży MICE uchwalona przez Sejm

20 listopada została uchwalona przez Sejm ustawa nazywana "Tarczą 6.0". W projekcie złożonym przez grupę posłów w październiku znalazły się rozwiązania, które mają wesprzeć polski przemysł spotkań w walce z pandemią. Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu. 

Projekt ustawy zakłada pomoc dla przedsiębiorców branży gastronomicznej oraz organizatorów wydarzeń. Firmy, które odnotowały przynajmniej 40% spadku przychodu w październiku lub listopadzie 2020 roku w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku będą zwolnione ze składek na ubezpieczenie społeczne przez trzy miesiące oraz otrzymają tzw. postojowe. Szacunki wskazują, że z możliwości nieopłacania składek za listopad może skorzystać 173 tys. firm, co da im oszczędności na poziomie ponad 500 mln złotych. Postojowe może trafić do 146 tys. przedsiębiorstw i wynieść łącznie około 305 mln zł.

2020-11-20 11:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»


Ludzie branży

»


10 minut z... Everal


O planach na przyszłość, mobilności, ekologii i niezależności rozmawiamy z Piotrem Dutkiewiczem z Agencji Eventowej Everal.Naszym, chyba największym sukcesem jest miejsce w którym dziś jesteśmy. 15 lat na dynamicznym i trudnym rynku to okres, po którym śmiało możemy powiedzieć, że wiemy co to dobra „sztuka”. Mimo pandemii wciąż działamy i realizujemy zlecenia klientów. Zasłużyliśmy na ich zaufanie a to pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Największym sukcesem Everal jest zespół doświadczonych event managerów, ogromna baza sprzętowa i własna flota transportowa. Bogate portfolio pozwala nam realizować wyjątkowe eventy dla bardzo różnych branż.

Newsletter

»

Zamów newsletter