Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


KOMUNIKAT PRASOWY
Meeting Industry Sustainability Forum - MISF 2023

Meeting Industry Sustainability Forum (MISF 2023) promuje zrównoważone praktyki w branży spotkań.

21 listopada w Warszawie odbyła się inauguracja pierwszej edycji Meeting Industry Sustainability Forum (MISF 2023), poświęconej kwestiom zrównoważonego rozwoju w branży spotkań. Forum zgromadziło ponad 100 uczestników, obejmując ekspertów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Chin, Austrii i Polski, a także przyszłych liderów z warszawskich uniwersytetów.

MISF 2023 stanowiło platformę do wspólnego opracowywania wytycznych dla zrównoważonego rozwoju sektora spotkań. Poranne sesje koncentrowały się na wpływie dużych ilości lotów, emisji CO2 oraz wyzwaniach sektora turystycznego w okresie pandemii COVID-19.

Najważniejszym wnioskiem Forum jest stwierdzenie, że wprowadzanie zmian związanych z ESG wymaga dialogu i stopniowego wdrażania nawet najmniejszych zmian. Zachęcamy do aktywnego działania, posiadania chęci do zmiany oraz edukowania siebie nawzajem, by wspólnie kształtować zrównoważoną przyszłość branży spotkań.

Ważnym tematem była lokalna dystrybucja, muzyka i kultura, promujące podejście "żyj/zrównoważenie". Mazovia Convention Bureau odegrywa kluczową rolę w wsparciu turystyki w regionie Mazowsza, a inicjatywy takie jak Program Czyste Rzeki Mazowsza podkreślają znaczenie lokalnych działań.

Forum eksplorowało kluczowe tematy, takie jak rozwijanie ofert opartych na lokalnym rynku, przyjazny dla środowiska transport, oraz inicjatywy CSR skierowane do społeczeństw Trzeciego Świata. Kluczowe zagadnienia obejmowały również wyzwania luksusowych hoteli, zarządzanie odpadami, a także potrzebę standaryzacji systemu pomiaru.

W sesjach poruszano również kwestie regulacji klimatycznych UE, potencjalnych ograniczeń lotów i alternatywnych środków transportu. Edukacja wyłoniła się jako kluczowy czynnik w kształtowaniu zrównoważonego społeczeństwa, a kraje nordyckie były liderami w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących środowiska i turystyki.
MISF 2023 podkreśliło również znaczenie jasnej komunikacji, strategii marketingowych unikających zarzutów o "greenwashing", oraz zrównoważonych relacji między zyskami a odpowiedzialnymi praktykami biznesowymi. Firma CRIF oblicza ślad węglowy całego kongresu, co podkreśla zaangażowanie w monitorowanie i redukcję wpływu na środowisko.
Podsumowując, Meeting Industry Sustainability Forum 2023 przyniosło wiele konkretów na temat zrównoważalności w branży spotkań, kładąc nacisk na przechodzenie od koncepcji do działania oraz dialog na temat równoważenia zysków z odpowiedzialnymi praktykami biznesowymi.

Wyniki dyskusji i wnioski z MISF 2023 zostaną udostępnione w styczniu 2024 r. w publikacji „Green Transformation Book”.

Dla dodatkowych informacji prosimy o kontakt:
e-mail: contact@congressesg.com;
https://www.congressesg.com/

2023-11-28 14:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Personalnie... 
Iwona Głuchowska 

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group.

 

O sobie: 

Od maja 2022 r. jest Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group  Wcześniej pracowała jako Director of Cluster Sales Leisure and MICE – Holiday Inn Gdańsk, Holiday Inn Warsaw, Intercontinental Warsaw, Holiday Inn Champion; Director of Sales – Holiday Inn Warsaw City. Kierowała też sprzedażą w Airport Hotel Okęcie****, Scandic AG**** – Warsaw i w Orbis SA w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie. Przykłada dużą wagę do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym. Jej hobby to aranżacja zieleni w ogrodzie, przede wszystkim kwiaty. Książka, to najchętniej fantasy, ale największą sympatią darzy swojego psa i dwa koty.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter