Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Kolejny spadek Polski w rankingu ICCA

Zaostrza się walka pomiędzy destynacjami, które próbują dogonić liderów branży spotkań, takich jak Niemcy i USA. Polska coraz bardziej na tym traci.

Z wynikiem 98 wydarzeń w 2010 roku Polska zajęła 32. miejsce w rankingu na najpopularniejsze destynacje w branży spotkań, co oznacza że w porównaniu z rokiem ubiegłym nasz kraj spadł o trzy miejsca. Nie najlepszą lokatę ma też Warszawa, którą od wyniku z zeszłego roku dzieli aż 16 pozycji, a to klasyfikuje obecnie miasto na 65. miejscu z liczbą 28 spotkań. Stolicę wyprzedził tym razem Kraków, zajmując 59. miejsce z liczbą 31 spotkań, co i tak jest wynikiem słabszym niż w 2009 roku (53. miejsce).

\"\"

Nieprzerwanie od 2004 roku pierwsze miejsca zajmują Stany Zjednoczone i Niemcy. Różnica w liczbie spotkań między tymi krajami skurczyła się ze 137 do 81 spotkań, w porównaniu do 2009 roku. Trzecie miejsce konsekwentnie od 2007 roku zajmuje Hiszpania. Wielka Brytania i Francja wspięły się o jedną lokatę, kosztem Włoch, które aktualnie są szóste. Wyżej lokowane są również Japonia i Chiny, co spowodowało spadek Brazylii o dwa miejsca. Nowym krajem w pierwszej dziesiątce jest Szwajcaria. Lista pięciu najpopularniejszych miast nie zmieniała się już szósty rok z rzędu. Wiedeń pozostaje nadal numerem jeden, mimo że zorganizowano w nim o sześć spotkań mniej niż w 2009, co oznacza że inne miasta intensywnie starają się dogonić stolicę Austrii. Wyraźny wzrost widać w przypadku Madrytu (skok z miejsca 13. na 6.), Istambuł (z 17. na 7.), Sydney (z 27. na 10.) i Taipei (z 25. na 11.). Z pierwszej dziesiątki wypadły w tym roku Kopenhaga i Sztokholm, a Bangkok wypadł nawet poza pierwszą dwudziestkę, choć w tym przypadku przyczyny upatruje się w niepewnej sytuacji politycznej. Gdyby ranking opierał się na liczbie uczestników spotkań, to Sztokholm byłby trzeci, gdyż gościł co prawda mniej wydarzeń, ale za to dużo większych. W tegorocznym rankingu ICCA znalazło się łącznie 9120 wydarzeń, które odbyły się w 2010 roku. Liczba ta zwiększyła się o 826 eventów, w porównaniu z rokiem poprzednim i jest największą jak dotąd odnotowaną przez ICCA. W obliczu zachwianej kondycji gospodarki wyniki te pokazują siłę rynku spotkań, które są organizowane regularnie przez międzynarodowe stowarzyszenia. Eventy, które zostały uwzględnione w bazie ICCA, musiały się też odbyć co najmniej w trzech różnych krajach. Baza ta stanowi narzędzie sprzedażowe i marketingowe dla członków stowarzyszenia, dlatego nie zawierane są w niej jednorazowe projekty i te, które nie zmieniają swojej lokalizacji. (xb)

2011-06-20 08:30:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter