Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Brazylia liderem MICE w Ameryce Łacińskiej

Zgodnie z przedstawionymi przez prezesa WTTC prognozami w 2012 roku PKB tego kraju wzrośnie o 7,8 proc. za sprawą przychodów z przemysłu turystycznego i podróży służbowych.

Brazylijski rynek podróży służbowych i gospodarki turystycznej wygenerował w 2011 roku przychód PKB rzędu 79 mld dolarów. Badania zaprezentowane przez Davida Scowsilla, prezesa i dyrektora generalnego światowej Rady Podróży i Turystyki Światowej (WTTC), przewidują, że w 2012 r. wartość ta wzrośnie o 7,8 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jeśli prognoza się potwierdzi oznaczać to będzie dodatkowe 5,5 mld dolarów amerykańskich dla brazylijskiego PKB oraz 200 tys. nowych miejsc pracy w 2012 roku. Na chwilę obecną około 7,7 mln miejsc pracy w Brazylii jest generowanych przez turystykę i turystykę biznesową, co stanowi prawie 8 proc. całego krajowego zatrudnienia. – Brazylijska turystyka biznesowa ma przed sobą bardzo dobre lata. Jestem pewien, że świetnie to wykorzysta – powiedział David Scowsill, prezes i dyrektor generalny WTTC. Dodał, że kraj stanie przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest organizacja dwóch najważniejszych wydarzeń sportowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2014 i Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku. – Mimo że rząd rozpoczął już pewne prace budowlane ważne jest, aby pilnować przestrzegania terminów i harmonogramów – powiedział Scowsill. (kw)
www.mice-contact.com

2012-04-24 16:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter