Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Branża chce event managerów po studiach

„Event – Profesjonalne Narzędzie Biznesowe” – pod takim hasłem odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Branży Eventowej.

Podczas niej Liz Sharples oraz Chiara Orefice – założycielki i wykładowczynie na wydziale Event Management z Sheffield Business School z Anglii - opowiedziały o charakterystyce kształcenia w zawodzie Event Managera oraz najnowszych trendach w event marketingu.
Wydarzenie było też zapowiedzią uruchomienia studiów podyplomowych z Event Managementu na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wynika z przedstawionych podczas konferencji analiz ponad 50% brytyjskich pracodawców działających w branży eventowej wymaga od swoich przyszłych pracowników dyplomu ukończenia studiów na kierunku związanym z zarządzaniem eventami. Polska branża spotkań ma na tym polu wiele do zrobienia. Specjaliści powodu takiej sytuacji upatrują między innymi w braku odpowiedniej edukacji. Dlatego zadaniem studiów w długofalowej perspektywie powinno być kształcenie absolwentów, tak aby tworzyli oni nowe standardy branży eventowej, przyczyniając się do uprofesjonalniania zawodu event managera, tym samym pozycjonowania działu eventowego w strukturze korporacji obok działu PR, HR, czy marketingu. (kw)


14–15 marca 2012, Event
– Profesjonalne Narzędzie Biznesowe, Wydział Zarządzania UW, www.sbe.org

2012-05-11 11:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter