Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

PCB podlicza profesjonalnych organizatorów

Ubiegły rok należał do rekomendowanych organizatorów konferencji i kongresów. Z raportu „Podsumowanie danych statystycznych przekazanych przez rekomendowanych organizatorów kongresów i podróży motywacyjnych” ...

... wynika, że piętnaście podmiotów posiadających rekomendację PCB Polskiej Organizacji Turystycznej, zorganizowało w Polsce w 2011 roku ponad 3 tys. spotkań i wydarzeń biznesowych gospodarczych, politycznych i innych.
Zgodnie z przyjętym w analizie wzorem, w 2011 roku badane podmioty zorganizowały najwięcej kongresów i konferencji (krajowych i międzynarodowych spotkań stowarzyszeń (association meetings). Odbyło się ich 1421, co stanowiło 47% ogółu spotkań. W sumie wzięło w nich udział 443 740 uczestników (66%). Na drugim miejscu znalazły się wydarzenia korporacyjne, rozumiane jako imprezy firmowe (corporate events) ze szczególnym zwróceniem uwagi na szkolenia, warsztaty, seminaria, konferencje prasowe, premiery produktów, których w minionym roku zorganizowano 808 (27% całości spotkań, 46 603 uczestników (7%). Trzecią grupę pod względem liczby zorganizowanych imprez stanowiły targi i wystawy (duże wydarzenia o dowolnej tematyce zazwyczaj odbywające się na terenie obiektów targowych). Było ich 434 (14%). W tego typu wydarzeniach łącznie wzięło udział 171 296 uczestników (25%). Najmniej zostało zorganizowanych wydarzeń motywacyjnych (w tym podróże, wyjazdy motywacyjne o charakterze gratyfikacyjnym, uznaniowym) – 340 (11%), wzięło w nich udział 14 242 uczestników. (kw)
www.poland-convention.pl

2012-05-14 17:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter