Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Zlecenia podczas Prezydencji Polski w UE wciąż do wzięcia

Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) prowadzi obecnie ogłoszony w połowie maja „dialog konkurencyjny”, mający na celu wyłonienie firmy, która zajmie się systemem rezerwacji pokoi hotelowych dla członków oficjalnych delegacji oraz organizatorów, w czasie spotkań jakie odbędą się w Polsce w trakcie przewodnictwa naszego kraju w Radzie UE w drugiej połowie 2011 r.

Wyłoniony wykonawca, oprócz obsługi rezerwacji hotelowych, będzie odpowiedzialny również za negocjację najkorzystniejszych cen, współpracę z hotelami i odpowiednimi służbami bezpieczeństwa oraz organizatorami spotkań w zakresie rozmieszczenia gości. Oprócz tego MSZ przy wsparciu ze strony Polskiej Izby Turystyki (PIT) tworzy przykładowe scenariusze wycieczek dla delegatów. Ich celem będzie zapoznanie uczestników konferencji i spotkań z atrakcjami turystycznymi Polski oraz przedstawienie wartości poszczególnych regionów kraju. PIT przesłała już do ministerstwa propozycje programów wyjazdowych. Będą one dodatkiem towarzyszącym niektórym spotkaniom, jakie odbędą się z okazji przewodnictwa Polski w Radzie UE. Obecnie trwa procedura wyboru najciekawszych scenariuszy oraz prace nad tworzeniem na podstawie przesłanych propozycji własnych programów wycieczek, informuje przedstawiciel Departamentu Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie UE w MSZ. Tutaj pojawia się również możliwość zaangażowania w projekt agencji eventowych i incentive. MSZ zapowiada, że po opracowaniu odpowiednich scenariuszy wyjazdowych, będzie na drodze przetargów i zamówień publicznych starał się wyłonić firmy, które zajmą się ich realizacją. Obecnie nie są jeszcze znane dokładne terminy tychże przetargów. Wiadomo jedynie, że oferty będzie można kierować do Biura Prawnego i Zamówień Publicznych w MSZ. PIT stworzyła już listę rekomendowanych operatorów turystycznych i obiektów hotelowych, nie jest to jednak lista obligatoryjna. (mk)
www.prezydencjaue.gov.pl

Dossier
Firmy i obiekty, których oferty zostały przekazane przez PIT Departamentowi Koordynacji Przewodnictwa Polski w Radzie UE w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe Energetyk Ustka-Rowy, Furnel Travel, Global Wings, Holiday Travel, Hotel Warszawa, Kiermusy, Traveland, Trip, UTC, Weiss Travel

2010-10-11 08:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Barbara Tutak - Prezes Zarządu Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Zawodowodo chcę silnej organizacji, aktywnych  członków,realizacji działań, które umocnią turystyczną i biznesową pozycję miasta na arenie światowej. Koncentruję się na tym celu. Przed nami nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że uda się zaakceptować zmiany w statucie, które umożliwią nam prowadzenie działalności gospodarczej,a wtedy cały nasz wysiłek przekierujemyna to działanie. Aktualnie jednak wyzwaniem największym jest pokonanie kryzysu Prywatnie chcę poskromić swoje lenistwo i zacząć dojeżdżać rowerem do pracy.

Newsletter

»

Zamów newsletter