Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Akademia Planistów odwołana

Z powodu braku wystarczającej liczby zgłoszeń została odwołana XII Europejska Akademia Organizatorów i Planistów Konferencji i Kongresów, która miała się odbyć pod hasłem „Trendy i bariery w przemyśle spotkań”.

Organizacją wydarzenia zajmowało się Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, które na chwilę obecną nie jest w stanie podać jednoznacznych przyczyn tak nikłego zainteresowania. Nie wiadomo czy zawinił zbyt wysoki koszt, niedogodna lokalizacja lub termin, a może brak informacji o prelegentach. – Rynek jest przesycony szkoleniami, często darmowymi, finansowanymi ze środków unijnych. Bardzo ciężko jest się przebić z ofertą komercyjną – mówi Anna Jędrocha, wiceprezes SKKP. Koszt uczestnictwa w Akademii wynosił 800 zł za osobę. W roku poprzednim stowarzyszenie otrzymało na ten projekt dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – W tym roku otrzymaliśmy odpowiedź z Departamentu Turystyki, że nasz wniosek został zaakceptowany, ale z powodu braku środków dofinansowanie otrzymamy być może pod koniec roku. To by było zbyt duże ryzyko, ponieważ jest to poważna kwota, jak na budżet SKKP, które nie dysponuje takimi środkami, by móc samodzielnie wszystko opłacić – kontynuuje. Piotr Wilczek, prezes SKKP, wskazuje, że może to być większy problem: – Pracuję w tej branży i wiem, że jest mnóstwo szkoleń płatnych, nawet kongresów międzynarodowych, które ze względu na brak uczestników, czy małe budżety są odwoływane. Jest to kwestia wsparcia ze strony struktur rządowych, inne wydarzenia okazują się być ważniejsze. Może to też jest dla nas sygnał, powinniśmy wysnuć wniosek i próbować bardziej się przebić – mówi. (xb)
www.skkp.org.pl

\"\"

Anna Jędrocha: Rynek jest przesycony szkoleniami, często darmowymi. Bardzo ciężko jest przebić się z ofertą komercyjną.

2010-10-18 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Barbara Tutak - Prezes Zarządu Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Zawodowodo chcę silnej organizacji, aktywnych  członków,realizacji działań, które umocnią turystyczną i biznesową pozycję miasta na arenie światowej. Koncentruję się na tym celu. Przed nami nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że uda się zaakceptować zmiany w statucie, które umożliwią nam prowadzenie działalności gospodarczej,a wtedy cały nasz wysiłek przekierujemyna to działanie. Aktualnie jednak wyzwaniem największym jest pokonanie kryzysu Prywatnie chcę poskromić swoje lenistwo i zacząć dojeżdżać rowerem do pracy.

Newsletter

»

Zamów newsletter