Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


WYDARZENIA
Zmiana terminu targów TOUR SALON

Oświadczenie w sprawie zmiany daty Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w 2021 roku.

W 2020 roku targi TOUR SALON, jako jedna z niewielu imprez o tej tematyce, odbyła się w zaplanowanym terminie. Obecna sytuacja pandemiczna w Polsce i na świecie zmusza nas jednak do zrewidowania planów na rok 2021.

 

więcej...

STOWARZYSZENIA
Rozpoczęło się liczenie agencji eventowych. Weź udział w badaniu!
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Agencji Eventowych SAR i Stowarzyszenie Branzy Eventowej - SBE / Events Industry Association - Poland wspólnie realizują badanie, które ma dać informację, ile agencji eventowych działa na polskim rynku.


więcej...

CONVENTION BUREAUX
Warsaw Convention Bureau chce przyciągnąć więcej międzynarodowych wydarzeń do Polski
Pomimo obecnej sytuacji związanej z pandemią, Warsaw Convention Bureau Warszawskiej Organizacji Turystycznej dalej intensywnie pracuje nad pozyskiwaniem nowych wydarzeń do Warszawy aż do 2026 roku. Obecnie prowadzonych jest 141 projektów, które mogą przyciągnąć do Warszawy przez 6 lat ponad 890 000 uczestników i wygenerować przeszło 284 000 000 PLN w samych uśrednionych cenach noclegów. 


więcej...

WYDANIE SPECJALNE
Pobierz grudniowe wydanie #CzasNaPolskę
Bony aktywowano dotychczas na kwotę prawie 1 miliarda złotych, a wydano niespełna 250 mln, a więc możemy zakładać, że 75% tej wartości wciąż może trafić do przedsiębiorców. – mówi Anna Salamończyk-Mohel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Czytaj więcej w grudniowej edycji #CzasNaPolskę. 

 
więcej...

PRAWO
Senat chce rozszerzenia Tarczy 6.0 o kolejne branże
Rozszerzenie zakresu tarczy 6.0 o pomoc dla kolejnych branż, m.in. firm cateringowych i agencji reklamowych zaproponowali we wtorek senatorowie z komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

więcej...

TARGI
Oświadczenie organizatora targów RemaDays Warsaw 2021

Szanowni Zwiedzający i Wystawcy Targów RemaDays Warsaw!

Z ogromną uwagą obserwujemy i monitorujemy sytuację epidemiczną, która ma miejsce w kraju i Europie. Widzimy, że każdy kolejny dzień przynosi dodatkowe wzrosty zakażeń na COVID-19, a wprowadzone obostrzenia jeszcze nie przynoszą spodziewanych efektów. Widzimy oraz mamy świadomość, że planowanie działań biznesowych w obecnej sytuacji jest trudne do oszacowania.

więcej...

OBIEKTY
Expo XXI wróciło do działalności eventowej!

Uchylono decyzję Ministra Zdrowia o budowie szpitala tymczasowego w Expo XXI w Warszawie. W związku z tym centrum kongresowo – wystawiennicze powróciło do swojej normalnej działalności eventowej. Poniżej publikujemy oświadczenie EXPO XXI w tej sprawie.   


więcej...

BRANŻA
Organizacje turystyczne krytykują zmianę terminu ferii zimowych [czytaj list]

W związku z podaniem do publicznej wiadomości informacji o anulowaniu ferii zimowych na przełomie stycznia i lutego 2021, organizacje reprezentujące przedsiębiorców, bezpośrednio nią dotkniętych, wystosowały wczoraj pismo do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.Organizacje wskazują na implikacje prawne i ekonomiczne tej decyzji oraz podkreślają dramatyczną sytuację branży turystycznej i branż z nią powiązanych. Ponadto proponują spotkanie, na którym oczekują przedstawienia rozwiązań osłonowych w związku z podjętą przez rząd decyzją. 

więcej...


PROMOCJA
Hampton by Hilton otwiera nowy obiekt w Warszawie w pobliżu Atrium Reduta & Blue City

19  listopada 2020 roku na mapie Warszawy  pojawił się nowy hotel Hampton by Hilton Warsaw Reduta. Ten trzygwiazdkowy focus – service hotel, położony jest w atrakcyjnej lokalizacji  na warszawskiej Ochocie, przy ulicy Mszczonowskiej 3. Lokalizacja blisko Centrum, jest doskonałym wyborem dla gości przyjeżdżających zarówno w celach  biznesowych jak i turystycznych. 


więcej...

PRAWO
Tarcza 6.0 z rozwiązaniami dla branży MICE uchwalona przez Sejm
20 listopada została uchwalona przez Sejm ustawa nazywana "Tarczą 6.0". W projekcie złożonym przez grupę posłów w październiku znalazły się rozwiązania, które mają wesprzeć polski przemysł spotkań w walce z pandemią. Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu. 

więcej...

BRANŻA
Akcja charytatywna Elfy SBE w tym roku online. Przyłącz się!

Branża eventowa przygotowuje co roku w grudniu akcję charytatywną Elfy SBE. Ze względu na pandemię i związany z nią zakaz organizacji wydarzeń, tegoroczne wydarzenie będzie miało formułę online.więcej...

TARGI
MPI oraz IMEX przedłużą i zacieśnią strategiczne partnerstwo
Podczas World Education Congress MPI (Meeting Professionals International) rozszerzenie i przedłużenie strategicznego partnerstwa z Grupą IMEX. Nowe porozumienie zawarto na  o następne pięć lat czyli do roku 2025.

więcej...

HORECA
Polski Holding Hotelowy laureatem „Diamentów” miesięcznika Forbes

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego otrzymała tytuł „Diamenty Forbesa” 2021. Przez ostatnie pięć lat PHH, należący do skarbu państwa, powiększył swoje portfolio z 4 do 28 obiektów hotelowych, a kapitał spółki wzrósł z kwoty 107 mln zł do ponad 955 mln zł.

więcej...

STOWARZYSZENIA
Branża kongresowa w Polsce i na Litwie będą współpracować 
Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) będzie się dzielić doświadczeniami ze swoim odpowiednikiem na Litwie czyli Litewskim Stowarzyszeniem Spotkań i Wydarzeń (LKRK). Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 grudnia - z konieczności w formie wirtualnej. 

więcej...

MICE POLAND
Łukasz Adamowicz komentuje:
Bez MICE ten rower nie pojedzie
W najnowszym numerze MICE Poland przeczytasz między innymi komentarz Łukasza Adamowicza do dramatycznej sytuacji polskiego przemysłu spotkań ogromnych wpływach do PKB, jakie generował ten sektor przed pandemią oraz fatalnych skutkach ewentualnego upadku branży dla całej polskiej gospodarki. 

więcej...

BRANŻA
SAR, KAE oraz SBE chcą wsparcia dla branży eventowej
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Agencji Eventowych i Stowarzyszenie Branży Eventowej wystosowały apel do rządu oraz Sejmu. Domagają się w nim realnego wsparcia finansowego branży eventowej.


więcej...

STOWARZYSZENIA
Site Poland rozmawia o teraźniejszości i przyszłości
Co czeka organizatorów incentive travel? Które z celów strategicznych warto wybrać w 2021 roku?Jakie działania mają szanse na realizację i powodzenie? Pytania te postawił sobie Zarząd Site Polska i spróbował na nie odpowiedzieć podczas spotkania strategicznego, które odbyło się online 6 listopada. 


więcej...

NOWY NUMER
Czytaj w listopadowym MICE Poland: Oszczędzanie na bezpieczeństwie to droga do tragedii

O zagrożeniach, jakie mogą pojawić się na eventach, oraz o tym, czy organizatorzy wydarzeń w Polsce mają ich świadomość i jak podchodzą do kwestii bezpieczeństwa rozmawiamy z Andrzejem Kruczyńskim, byłym oficerem GROM-u, wieloletnim szefem bezpieczeństwa Stadionu Narodowego, a obecnie trenerem i doradcą do spraw bezpieczeństwa.

więcej...

PROMOCJA
Rusza pierwsza interaktywna polska platforma do organizacji wirtualnych eventów. Czym jest veventy?

Na rynek właśnie trafił nowy polski start-up - veventy. To w pełni funkcjonalna platforma do organizacji wirtualnych wydarzeń. Jak podają twórcy platformy, pozwoli ona organizatorom i uczestnikom na nawiązywanie kontaktów, zdobywanie wiedzy i przeżywanie emocji zupełnie tak, jak w realnym świecie.


więcej...

BRANŻA
Podpisz petycję w najbliższy piątek na Placu Zamkowym w Warszawie

Przedstawiciele czterech branż zamkniętych na skutek wprowadzonych obostrzeń: eventowej, hotelowej, fitness i gastronomicznej spotkają się na Placu Zamkowym w Warszawie w najbliższy piątek 6 listopada między godz. 11:00 a 13:00. Ich przedstawiciele będą składali podpisy pod petycją do rządu w sprawie dalszej pomocy.

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   76 >
 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter