Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

TARGI
Przedstawiciele branży targowej domagają się ratunku od rządu
28 października odbył się  protest Komitetu Obrony Branży Targowej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Krzysztof Szofer, właściciel firmy Abyss z Poznania projektującej i wykonującej stoiska targowe, przekazał przedstawicielowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów postulaty KOBT. więcej...

HOTELE
Luksusowy hotel w Krakowie oferuje pokoje bezdomnym
Właściciele Pergamin Old Town Apartments, hotelu znajdującego się w centrum Krakowa, ogłosili niecodzienną akcję. Pokoje w ich obiekcie będą udostępniane za 1 zł osobom bezdomnym.

więcej...

ZAGRANICA
Przedstawiciele włoskiego przemysłu spotkań protestują w Rzymie
Włoska branża spotkań znalazła się w głębokim kryzysie i domaga się pomocy od rządu. Jej przedstawiciele we wtorek 27 października od rana gormadzą się przed siedzibą rządu czyli Palazzo Chigi. 

więcej...

Z OSTATNIEJ CHWILI
Przedstawiciele przemysłu spotkań przedstawili rządowi swoje postulaty
Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Olga Semeniuk spotkali się w poniedziałek 26 października z Radą Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Przedstawiciele branży eventowej po raz kolejny przedstawili stronie rządowej katastrofalny stan, w jakim znalazła się polska branża MICE. Przedstawili też propozycje wsparcia, które umożliwią przetrwanie firmom związanym z polskim rynkiem eventowym.

więcej...

KONKURSY
Akcja #CityWillWait została laureatem międzynarodowego konkursu
Akcja promocyjna #CityWillWait została wyróżniona w kategorii Kultura i Turystyka w Konkursie Dobrych Praktyk, przeprowadzonym w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2020. Wspólna akcja 13 miast, zainicjowana przez Gdańską Organizację Turystyczną, a promowana i wspierana przez Polską Organizację Turystyczną, znalazła się w ścisłym finale.


więcej...

OBIEKTY
W hotelu Wieniawa we Wrocławiu zostało uruchomione izolatorium

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju w środę, 21 października uruchomiła izolatorium w hotelu Wieniawa we Wrocławiu. Będą tam przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pacjentów oddanych zostało 150 pokoi.

więcej...

Z OSTATNIEJ CHWILI
SOIT wystosowało list do wicepremiera Jarosława Gowina 

List zawiera postulaty o o kontynuowanie pomocy sektorowej w obliczu przedłużającego się stanu pandemii i ograniczeń w organizacji wyjazdów biznesowych, spotkań, wydarzeń. Przedsiębiorcy działający w branży turystyki motywacyjnej (incentive travel - zagraniczne wyjazdy grupowe dla klienta biznesowego B2B), od marca br. czyli już ponad 8 miesięcy notują ponad 90% spadki obrotów spowodowane czynnikami niezależnymi od tych firm, jakimi są pandemia Covid-19 oraz związane z nią obostrzenia ograniczające prowadzenie działalności gospodarczej. Tylko mała część firm z sektora incentive travel – ok. 10% organizuje także eventy lub wydarzenia online.


więcej...


PROMOCJA
Radisson Hotel Group wprowadza nową markę: Radisson Individuals i pozyskuje 10 nowych hoteli w regionie EMEA w trzecim kwartale 2020 roku

Radisson Hotel Group ogłasza wprowadzenie nowej marki: Radisson Individuals. Radisson Individuals to marka konwersji, która oferuje niezależnym hotelom i lokalnym, regionalnym sieciom możliwość bycia częścią globalnej platformy Radisson Hotel Group, czerpania korzyści z międzynarodowej świadomości i doświadczenia Grupy z możliwością zachowania własnej wyjątkowości i tożsamości.


więcej...

PRAWO
Strefa czerwona bez imprez online?
Wątpliwości rozstrzyga adwokat Kinga Rochalska

W wyniku nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do odwołania na obszarze strefy czerwonej obowiązuje zakaz prowadzenia działalności związanej m.in. z organizacją imprez, takich jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania. W strefie żółtej dopuszczono taką możliwość, pod warunkiem realizowania jej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.


 

więcej...

LUDZIE
Anna Górska wybrana do zarządu ICCA
Anna Górska, board advisor Symposium Cracoviense, została wybrana do zarządu międzynarodowego stowarzyszenia International Congress and Convention Association. Reprezentuje w nim sekcję „Meetings Management”.

więcej...

Venue
Łódzkie Monopolis najlepszym obiektem wielofunkcyjnym na świecie
Monopolis otrzymało dwie nagrody Award Winner dla najlepszych projektów w Polsce w międzynarodowym konkursie International Property Awards 2020-2021, w jednym z największych i najbardziej prestiżowych plebiscytów o charakterze branżowym. Obiekt został nagrodzony w kategorii „mixed-use development” oraz „commercial rennovation/redevelopment”.


więcej...

Z OSTATNIEJ CHWILI
Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń domaga się pomocy od rządu
Przedstawiciele branży eventów, konferencji i spotkań apelują do rządu o pilne wsparcie w czasie nawrotu pandemii Covid-19. Adresatami listu skierowanego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii są: wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy.

więcej...


BRANŻA
Mazurkas Congress Management startuje z konferencjami hybrydowymi 
i online

W dniach 4-7 oraz 5-7 października 2020 ROKU w Warszawie odbyły się równocześnie dwie konferencje hybrydowe, które przygotował i zorganizował zespół Mazurkas Congress Management. 

więcej...
PERSONALIA

Prezes POT odwołany

Robert Andrzejczyk został nagle odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Decyzja ma efekt natychmiastowy. więcej...

BRANŻA
Agencja Power dołączyła
do Klubu Agencji Reklamowych
Od marca 2020 roku Agencja Power współpracowała z KAE i SAR w Radzie Przemysłu Spotkań i Wydarzeń oraz przy inicjatywie #TUgether. Dziś, dzięki tej współpracy, a także wielu wspólnym doświadczeniom wstąpiła w szeregi obu organizacji. 

więcej...

TECHNOLOGIE
Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa
odbyło się w tym roku online

6 edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa w odbyła się w dniach 28-30 września 2020. Organizatorzy stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo uczestników ale także myśląc strategicznie o rozwoju i globalnym zasięgu kongresu postanowili przenieść całość wydarzenia online. W nowej formule i z nowym potencjałem CYBERSEC GLOBAL FORUM 2020 odwiedziło ponad 2500 osób z ponad 100 krajów.

więcej...

BRANŻA
Łódź jest gotowa na powrót eventów 
Stowarzyszenie Branży Eventowej oraz Łódź Convention Bureau zorganizowały dwudniowe Study Tour do Łodzi dla przedstawicieli agencji eventowych. Mieli oni okazję zwiedzić obiekty eventowe, hotele, poznać historyczne i współczesne oblicze miasta oraz poczuć eventowy klimat Łodzi, która mimo koronawirusa deklaruje swoją gotowość do organizacji wydarzeń. 

więcej...

W NAJNOWSZYM NUMERZE

Czytaj w październikowym MICE Poland: Przemysł spotkań odbija się od dna

O kryzysie, który na niespotykaną dotąd skalę wpłynął na światowy rynek spotkań i pomysłach oraz szansach na szybki powrót do normalności rozmawiamy z Marco Quagliarellą, dyrektorem do spraw operacji międzynarodowych w AIM Group.

więcej...

Z OSTATNIEJ CHWILI
Wracają ograniczenia w organizacji wydarzeń. Cała Polska w żółtej strefie!
Od soboty strefa żółta zostanie rozszerzona na cały kraj. Obowiązywać będzie zasłanianie ust i nosa także na wolnym powietrzu oraz ograniczenia w organizacji wydarzeń.

więcej...

ZAGRANICA
126 tysięcy osób straciło pracę w brytyjskim przemyśle spotkań
Brytyjska branża spotkań została zdziesiątkowana przez pandemię. Zgodnie z najnowszymi danymi badawczymi Meetings Industry Association (mia), co trzecia z 197 badanych firm MICE (34%) deklaruje, że straciła od 1 mln do 5 mln GBP z powodu zastoju wywołanego przez Covid-19. Stowarzyszenie szacuje również, że od marca zwolnionych zostało 126 tys. pracowników firm związanych z turystyką biznesową oraz eventami.  


więcej...

< 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13   ...   76 >
 
.

»


Ludzie branży

»

Personalnie... z Dorotą Nidzgorską-Mazonik

O niezapomnianym kliencie rozmawiamy z Dyrektor Generalną Hotelu Arłamów.

Nie zapomnę swojego pierwszego klienta, który oczywiście nie wiedział, że jest tym pierwszym. Tak naprawdę na nim zdobywałam swoje pierwsze doświadczenie i uczyłam się całkowicie obsługi wydarzeń. Trafiłam na wyjątkową osobę po drugiej stronie, a w tej branży pracuje się przecież z ludźmi. Praca rozpoczynała się na etapie tworzenia kosztorysu wydarzenia, a kończyła na rozliczaniu imprezy. Realizacja zgodnie z wytycznymi wspólnie wypracowanymi z klientem była dla mnie najważniejsza. 

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter