Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


STOWARZYSZENIA
Branża kongresowa w Polsce i na Litwie będą współpracować 
Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) będzie się dzielić doświadczeniami ze swoim odpowiednikiem na Litwie czyli Litewskim Stowarzyszeniem Spotkań i Wydarzeń (LKRK). Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 grudnia - z konieczności w formie wirtualnej. 

więcej...

MICE POLAND
Łukasz Adamowicz komentuje:
Bez MICE ten rower nie pojedzie
W najnowszym numerze MICE Poland przeczytasz między innymi komentarz Łukasza Adamowicza do dramatycznej sytuacji polskiego przemysłu spotkań ogromnych wpływach do PKB, jakie generował ten sektor przed pandemią oraz fatalnych skutkach ewentualnego upadku branży dla całej polskiej gospodarki. 

więcej...

BRANŻA
SAR, KAE oraz SBE chcą wsparcia dla branży eventowej
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Agencji Eventowych i Stowarzyszenie Branży Eventowej wystosowały apel do rządu oraz Sejmu. Domagają się w nim realnego wsparcia finansowego branży eventowej.


więcej...

STOWARZYSZENIA
Site Poland rozmawia o teraźniejszości i przyszłości
Co czeka organizatorów incentive travel? Które z celów strategicznych warto wybrać w 2021 roku?Jakie działania mają szanse na realizację i powodzenie? Pytania te postawił sobie Zarząd Site Polska i spróbował na nie odpowiedzieć podczas spotkania strategicznego, które odbyło się online 6 listopada. 


więcej...

NOWY NUMER
Czytaj w listopadowym MICE Poland: Oszczędzanie na bezpieczeństwie to droga do tragedii

O zagrożeniach, jakie mogą pojawić się na eventach, oraz o tym, czy organizatorzy wydarzeń w Polsce mają ich świadomość i jak podchodzą do kwestii bezpieczeństwa rozmawiamy z Andrzejem Kruczyńskim, byłym oficerem GROM-u, wieloletnim szefem bezpieczeństwa Stadionu Narodowego, a obecnie trenerem i doradcą do spraw bezpieczeństwa.

więcej...

PROMOCJA
Rusza pierwsza interaktywna polska platforma do organizacji wirtualnych eventów. Czym jest veventy?

Na rynek właśnie trafił nowy polski start-up - veventy. To w pełni funkcjonalna platforma do organizacji wirtualnych wydarzeń. Jak podają twórcy platformy, pozwoli ona organizatorom i uczestnikom na nawiązywanie kontaktów, zdobywanie wiedzy i przeżywanie emocji zupełnie tak, jak w realnym świecie.


więcej...

BRANŻA
Podpisz petycję w najbliższy piątek na Placu Zamkowym w Warszawie

Przedstawiciele czterech branż zamkniętych na skutek wprowadzonych obostrzeń: eventowej, hotelowej, fitness i gastronomicznej spotkają się na Placu Zamkowym w Warszawie w najbliższy piątek 6 listopada między godz. 11:00 a 13:00. Ich przedstawiciele będą składali podpisy pod petycją do rządu w sprawie dalszej pomocy.

więcej...

HOTELE
Rozpoczęła się renowacja hotelu Golden Tulip w centrum Warszawy
Już wkrótce hotel Golden Tulip Warsaw Centre powita gości w zupełnie nowych wnętrzach. Prowadzone obecnie prace renowacyjne obejmują cały obiekt. 

więcej...

BRANŻA
Liam Neeson sposobem na koronakryzys

Melbourne Convention and Exhibition Centre (MCEC) od marca szuka sposobów na prowadzenie działalności w czasie pandemii, gdy niemożliwa jest realizacja tradycyjnych wydarzeń. Jednym z pomysłow jest udostępnianie nowoczesnego studia do produkcji filmowej.  

więcej...

STOWARZYSZENIA
Acora Events dołącza do SBE

Nowym członkiem Stowarzyszenia Branży
Eventowej została agencja Acora Events
z Łodzi. Firma zajmuje się kompleks
ową organizacją wydarzeń biznesowych. 
więcej...

BRANŻA
Branże zamknięte domagają się ratunku od rządu
Działalność firm eventowych, fitness, gastronomicznych i hotelarskich została po raz kolejny ograniczona w związku z pandemią. W związku z tym przedstawiciele tych branż wystosowali 2 listopada list do premiera Mateusza Morawieckiego domagając się pomocy rządowej dla zamkniętych sektorów gospodarki.


więcej...

PROTEST BRANŻY
Przedstawiciele branży spotkań zapraszają na podpisanie petycji na Placu Zamkowym
Połączone branże: eventowa, hotelarska, gastronomiczna oraz fitness spotkają się w piątek 6 listopada na ulicach Warszawy. Będą domagać się się dalszej pomocy od rządu i zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie. 

więcej...
..... 
więcej...

Od Exprofesso do Catalyst Poland – finał restrukturyzacji i rebrandingu
Dla Exprofesso pandemia była czasem dogłębnej analizy dotychczasowych działań i eliminacji słabych ogniw z dotychczasowego biznesu. W konsekwencji tych zmian firma zarządzana przez Monikę Dymacz-Kaczmarczyk i Maję Bryjak przeszła głębokie przeobrażenia, po to by realizować team building już tylko pod międzynarodową marką Catalyst Poland. 

 
więcej...

ZAGRANICA
Skutki Covid-19 dla niemieckiej turystyki dotkliwsze niż się spodziewano

Dotkliwe skutki pandemii będą odczuwane przez niemiecką turystykę przyjazdową dłużej niż wcześniej prognozowano. Taki wniosek wypływa z najnowszego badania przeprowadzonego przez Tourism Economics na zlecenie Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), którego celem było przeanalizowanie wpływu pandemii na 19 najważniejszych rynków źródłowych dla gospodarki turystycznej Niemiec.

więcej...

HOTELE
Polski Holding Hotelowy wprowadza na polski rynek markę voco sieci IHG

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego otworzy, jako pierwsza w Polsce, ekskluzywny hotel marki voco należącej do sieci InterContinental (IHG). Pod szyldem tej marki funkcjonować będzie Hotel Katowice. 

więcej...
TARGI
Przedstawiciele branży targowej domagają się ratunku od rządu
28 października odbył się  protest Komitetu Obrony Branży Targowej przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Krzysztof Szofer, właściciel firmy Abyss z Poznania projektującej i wykonującej stoiska targowe, przekazał przedstawicielowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów postulaty KOBT. więcej...

HOTELE
Luksusowy hotel w Krakowie oferuje pokoje bezdomnym
Właściciele Pergamin Old Town Apartments, hotelu znajdującego się w centrum Krakowa, ogłosili niecodzienną akcję. Pokoje w ich obiekcie będą udostępniane za 1 zł osobom bezdomnym.

więcej...

ZAGRANICA
Przedstawiciele włoskiego przemysłu spotkań protestują w Rzymie
Włoska branża spotkań znalazła się w głębokim kryzysie i domaga się pomocy od rządu. Jej przedstawiciele we wtorek 27 października od rana gormadzą się przed siedzibą rządu czyli Palazzo Chigi. 

więcej...

Z OSTATNIEJ CHWILI
Przedstawiciele przemysłu spotkań przedstawili rządowi swoje postulaty
Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Olga Semeniuk spotkali się w poniedziałek 26 października z Radą Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Przedstawiciele branży eventowej po raz kolejny przedstawili stronie rządowej katastrofalny stan, w jakim znalazła się polska branża MICE. Przedstawili też propozycje wsparcia, które umożliwią przetrwanie firmom związanym z polskim rynkiem eventowym.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   78 >
 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... Mateusz Czerwiński

Wiceprezes Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
 

Zawodowo: Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego – Instytutu Kultury Współczesnej. Pracę w branży spotkań rozpoczął w agencjach MICE. Jako jeden z pierwszych w Polsce wdrażał rozwiązania standardu spotkań zrównoważonych BS 8901. W Warsaw Convention Bureau odpowiedzialny za planowanie i realizację działań marketingowych Warszawy. W latach 2015–2018 dyrektor działu Warsaw CvB w Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Od czerwca 2018 r. Wiceprezes WOT.

Prywatnie: Tata dwójki dzieci, z którymi się wspina, trenuje krav magę i planuje budowę własnego kampera.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter