Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


STOWARZYSZENIA
Site Poland rozmawia o teraźniejszości i przyszłości

Co czeka organizatorów incentive travel? Które z celów strategicznych warto wybrać w 2021 roku?Jakie działania mają szanse na realizację i powodzenie? Pytania te postawił sobie Zarząd Site Polska i spróbował na nie odpowiedzieć podczas spotkania strategicznego, które odbyło się online 6 listopada. 


To bardzo trudny rok dla branży, dla naszych członków i stowarzyszenia. Od marca lodowaty wiatr wieje nam w oczy, zamraża nasze biznesy. Niestety nie mamy żadnej pewności, że po zimie przyjdzie odwilż i nasz rynek odrodzi się… - czytamy w komunikacie wydanym po spotkaniu. - Mimo tych wszystkich trudności stowarzyszenie współdziała z innymi interesariuszami rynku dla dobra branży MICE w ramach Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Działania te będziemy kontynuować w 2021. Widzimy ogromną potrzebę rozmów z Rządem i wsparcia dla firm członkowskich. Działamy na kilku polach, Site Polska ma również swojego przedstawiciela w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. W październiku br. złożyliśmy wniosek o wpis do KRS o działalności gospodarczej. Umożliwi to nam realizację długoletniego planu certyfikacji pilotów incentive dla turystyki wyjazdowej i przyjazdowej. Uważamy, że potrzeba szkoleń i certyfikacji zwiększy się w kolejnych latach, z uwagi na zmiany w tym obszarze spowodowane wpływem wirusa. Nasz rynek dotkną wkrótce nieodwracalne zmiany w zakresie zasobów HR. Dlatego jednym z naszych celów strategicznych jest rozwój i kształcenie kadr. Nowością na rynku będzie nasz Program Young Leaders. Stowarzyszenie umożliwi studentom oraz młodym członkom uczestnictwo w programach rozwojowych prowadzonych przez naszych profesjonalistów. Zapraszamy do tego programu wolontariuszy – mentorów, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i mogą poświęcić swój czas. Stowarzyszenie podjęło współpracę z Polską Organizacją Turystyczną i CVB widząc szanse w tym ,że Polska odnajdzie swoje miejsce na mapie nowych destynacji na wyjazdy incentive.Wstępne wyniki Site Incentive Travel Industry Index 2020 wskazują, że zmniejszeniu ulegną budżety, grupy będą mniej liczne, a wyjazdy będą krótsze. Jesteśmy pewni , że nasi członkowie uwzględnią te trendy i zaprojektują swoją ofertę wykorzystując potencjał  turystyczny naszego kraju. Planujemy szereg inicjatyw, np. podróże studyjne dla członków organizujących wyjazdy motywacyjne do wybranych regionów Polski. 

2020-11-09 10:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter