Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PRAWO
Tarcza 6.0 z rozwiązaniami dla branży MICE uchwalona przez Sejm

20 listopada została uchwalona przez Sejm ustawa nazywana "Tarczą 6.0". W projekcie złożonym przez grupę posłów w październiku znalazły się rozwiązania, które mają wesprzeć polski przemysł spotkań w walce z pandemią. Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu. 

Projekt ustawy zakłada pomoc dla przedsiębiorców branży gastronomicznej oraz organizatorów wydarzeń. Firmy, które odnotowały przynajmniej 40% spadku przychodu w październiku lub listopadzie 2020 roku w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku będą zwolnione ze składek na ubezpieczenie społeczne przez trzy miesiące oraz otrzymają tzw. postojowe. Szacunki wskazują, że z możliwości nieopłacania składek za listopad może skorzystać 173 tys. firm, co da im oszczędności na poziomie ponad 500 mln złotych. Postojowe może trafić do 146 tys. przedsiębiorstw i wynieść łącznie około 305 mln zł.

2020-11-20 11:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter