Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PRAWO
MSZ będzie wydawać wizy

9 lutego weszły w życie zmiany w ustawie o cudzoziemcach, które umożliwią utworzenie w strukturach Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków wizowych i wydawaniem wiz obcokrajowcom. 

Komórka zyska takie same uprawnienia, jakie do tej pory miały konsulaty. Jej utworzenie ma przyspieszyć procedurę wydawania wiz, ta obecnie stosowana obecnie jest uciążliwa i długo trwa, nawet kilka tygodni.

Aby MSZ mogło faktycznie wydawać wizy obcokrajowcom potrzebne jest jeszcze wydanie rozporządzenia z listą państw, których obywatele będą mogli składać wnioski o wydanie wiz przez resort, oraz w którym zostaną uwzględnione dodatkowe warunki, po których spełnieniu cudzoziemcy będą mogli składać takie wnioski.

MSZ będzie wydawać wizy pracownicze oraz turystyczne. Białoruś ma być pierwszym krajem który skorzysta na wejściu nowych przepisów. MO

2021-02-24 09:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

10 minut z... Cyrek Events

O szalonym roku 2020, nowych pomysłach i kreatywności, która pozwala utrzymać się na rynku w czasie kryzysu rozmawiamy z Katarzyną Kseniuk, Chief Operating Officer w agencji Cyrek Event

Zaczynaliśmy jako typowa agencja eventowa, która w ofercie miała standardowe usługi związane z organizacją konferencji, spotkań integracyjnych, targów czy jubileuszy. Dziś zdecydowanie bliżej nam do agencji kreatywnej, która jest w stanie kompleksowo zatroszczyć się o klienta – która kreuje, zaprojektuje i zrealizuje – i to tak w realu, jak i online! 

Newsletter

»

Zamów newsletter