Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PRAWO
MSZ będzie wydawać wizy

9 lutego weszły w życie zmiany w ustawie o cudzoziemcach, które umożliwią utworzenie w strukturach Ministerstwa Spraw Zagranicznych wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków wizowych i wydawaniem wiz obcokrajowcom. 

Komórka zyska takie same uprawnienia, jakie do tej pory miały konsulaty. Jej utworzenie ma przyspieszyć procedurę wydawania wiz, ta obecnie stosowana obecnie jest uciążliwa i długo trwa, nawet kilka tygodni.

Aby MSZ mogło faktycznie wydawać wizy obcokrajowcom potrzebne jest jeszcze wydanie rozporządzenia z listą państw, których obywatele będą mogli składać wnioski o wydanie wiz przez resort, oraz w którym zostaną uwzględnione dodatkowe warunki, po których spełnieniu cudzoziemcy będą mogli składać takie wnioski.

MSZ będzie wydawać wizy pracownicze oraz turystyczne. Białoruś ma być pierwszym krajem który skorzysta na wejściu nowych przepisów. MO

2021-02-24 09:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter