Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


MATERIAŁ PARTNERA
WROCŁAW – THE MICE PLACE

Wrocław jest miastem wyjątkowym, które zapewnia turystom szereg rozmaitych atrakcji od tych historycznych, architektonicznych, przyrodniczych, wodnych aż po te industrialne. Dzięki tej niepowtarzalnej różnorodności, Wrocław jest wyjątkowym miastem spotkań – również dla branży MICE. 

 

Już na początku XIX i XX wieku organizowano we Wrocławiu wystawy, te światowe, jaki i lokalne, które były jednymi z ciekawszych inicjatyw w tym okresie. Stanowiły przede wszystkim przestrzeń do prezentowania wyrobów rzemieślniczych oraz przemysłowych. Ich zadaniem było również dostarczanie rozrywki publiczności. W czerwcu 1904 roku we Wrocławiu zorganizowano Wystawę Rzemiosła i Rzemiosła Artystycznego na terenie Friebebergu (dziś okolice Powstańców Śląskich). Jedną z najważniejszych budowli stanowił dom wzorcowy zaprojektowany przez Hansa Poelziga, który wywołał ożywioną dyskusję na temat budownictwa jednorodzinnego.

Niewątpliwie przełomowym momentem było otwarcie Hali Stulecia w maju 1913 roku. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział ponad pięć tysięcy gości, którzy mieli okazję przekonać się o znakomitej akustyce obiektu. Otwarcie obiektu połączone było z Wystawą Stulecia, którą osobiście otworzył książę Prus Fryderyk Wilhelm. Halę Stulecia od samego początku, przeznaczono na różnego rodzaju wydarzenia takie jak wystawy czy wystąpienia. Funkcje te obiekt spełnia do dzisiaj. Dodatkowo, okalające Halę Stulecia tereny sprzyjają rekreacji mieszkańców i odwiedzających Wrocław. Na dzień dzisiejszy jest to jedyny obiekt we Wrocławiu wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz położony w malowniczym miejscu na terenie Wielkiej Wyspy, który zachęca do odwiedzenia turystów przybywających do Wrocławia. Charakterystyczna bryła oraz oryginalna konstrukcja czynią obiekt wyjątkowym na skalę międzynarodową.

Wraz z upływem czasu, Wrocław stał się gospodarzem wielu międzynarodowych wydarzeń o europejskim i światowym zasięgu, takich jak UEFA EURO 2012™, Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 czy The World Games Wrocław 2017. Wydarzeniom tym towarzyszyły nie tylko emocje sportowe czy doznania kulturalne, ale również liczne spotkania i konferencje z zakresu przemysłu spotkań. Wrocław – jako the MICE PLACE – przyciągnął wiele znaczących konferencji i kongresów również o zasięgu międzynarodowym. Jednym z nich był niewątpliwie Europejski Kongres Kultury 2011. Program kongresu opierał się na czterech filarach: spotkaniu ministrów kultury krajów Unii Europejskiej, spotkaniach i dyskusjach czołowych europejskich intelektualistów, debatach w ramach inicjatywy A Soul for Europe i wydarzeniach artystycznych. W kongresie udział wzięło ponad 20 tysięcy osób. Relację z jego przebiegu przeprowadzało ponad 400 akredytowanych dziennikarzy, natomiast nad całością wydarzenia czuwało ponad ośmiuset wolontariuszy.

W latach 2010–2016 miasto stało się gospodarzem Wrocław Global Forum. Konferencja ta jest orgaznizowana w najbardziej dynamicznych ośrodkach kultury i przedsiębiorczości Europy Środkowej i ma na celu wzmocnienie głosu tej części Europy jako silnego partnera w społeczności transatlantyckiej i lidera wartości globalnych. W 2017 roku odbył się tygodniowy kongres pn. IFLA WLIC 2017 Wrocław, który skupił we Wrocławiu prawie 3000 bibliotekarzy z całego świata. W tym niezwykłym wydarzeniu udział wzięli reprezentanci ze 130 krajów, a sam kongres został przetłumaczony na 7 języków.

Pomimo sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19 Wrocław nie ustaje w działaniach i przygotowuje się do organizacji kolejnych wyjątkowych wydarzeń. W tym roku, w terminie 3–6 października, Wrocław zostanie gospodarzem 43 Europejskiego Kongresu Cytologów, a wydarzenie to będzie przeprowadzone w formie hybrydowej. Wrocław będzie gościł najlepszych specjalistów cytologii z całego świata na terenie Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Ponieważ we Wrocławiu mówimy do zobaczenia to jesteśmy przekonani, że jeszcze wiele wyjątkowych konferencji, kongresów i spotkań przed nami.

2021-03-17 09:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter