Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


WYRÓŻNIENIA

Ambasador i Mecenas Kongresów Polskich – zgłoś kandydata

POT zaprasza do zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich. Termin upływa 21 maja 2021.


2020 rok zmienił świat spotkań branżowych na całym świecie. Z uwagi na pandemię Covid-19 światowe stowarzyszenia i organizacje, Ambasadorzy Kongresów, profesjonalni organizatorzy kongresów (PCO) musieli zareagować i dostosować sposób organizacji kongresów naukowych, które służą wymianie wiedzy i praktyki we wszystkich sektorach. Konferencje i kongresy w szybkim tempie zaczęły się odbywać w świecie wirtualnym. 

Z  uwagi na dziejącą się na naszych oczach transformację przemysłu spotkań, tegoroczny formularz ankiety AKP również został dostosowany do nowych realiów. Dokonania kandydatów mogą teraz dotyczyć również wydarzeń zrealizowanych w Polsce online lub w formie hybrydy. Kapituła Programu AKP będzie oceniać również pozytywne efekty, jakie przyniosło wydarzenie tzw. legacy, które postrzegane są nie tylko w kontekście wpływu ekonomicznego, ale szerzej, jako efekty organizacji wydarzenia, zmieniające świat oraz destynację, w której ma miejsce wydarzenie, zmieniające podejście decydentów, a także inspirujące lokalne społeczności w niemal każdej dziedzinie ludzkiej działalności. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatów oraz śledzenia kolejnej edycji Programu AKP – powiedziała Aneta Książek, sekretarz i członek Kapituły AKP, kierownik Poland Convention Bureau POT.

Warunkiem otrzymania honorowego tytułu Ambasadora Kongresów jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w przeciągu ostatnich 3 lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.

Program AKP, rozwijany od kilkunastu lat przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce wraz z Polską Organizacją Turystyczną – Poland Convention Bureau, jest najskuteczniejszym narzędziem  wykorzystania lokalnego potencjału intelektualnego, czyli lokalnych liderów polskich miast, będących gospodarzami międzynarodowych wydarzeń. O skuteczności tego mechanizmu przekonują się te destynacje, które świadomie i przede wszystkim umiejętnie angażują swoich liderów, aby ci stali się ambasadorami dla pozyskiwanych wydarzeń – powiedziała Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Zgodnie z Regulaminem Programu AKP prawo zgłaszania kandydatur do tytułu honorowego Ambasador Kongresów Polskich lub Mecenasa Kongresów Polskich mają jednostki organizacyjne Polskiej Akademii Nauk, uczelnie i szkoły wyższe, stowarzyszenia i organizacje naukowe, instytucje kulturalne, organizacje gospodarcze, pozarządowe i samorządowe, Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, członkowie Kapituły, miejskie/regionalne Convention Bureau, a także osoby wcześniej uhonorowane tytułem Ambasadora Kongresów Polskich.

Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce i wspierany regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora. Od 1998 roku służy on promowaniu Polski, jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Obsługę organizacyjną Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz związanych z nią świadczeń prowadzi Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau, wspierana przez Kapitułę Programu AKP, obejmującą grupę wybitnych osobistości z polskiego świata nauki, gospodarki i kultury. Co roku ze zgłoszonych kandydatur Kapituła Programu AKP nominuje maksymalnie 20 nowych Ambasadorów.

Kandydatury można zgłaszać w ankiecie na stronie akp2021.syskonf.pl do 21 maja 2021 roku. Tegorocznych wyróżnionych poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest późną jesienią w Gdyni.

 

2021-04-26 09:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»


Ludzie branży

»

Personalnie... z Dorotą Nidzgorską-Mazonik

O niezapomnianym kliencie rozmawiamy z Dyrektor Generalną Hotelu Arłamów.

Nie zapomnę swojego pierwszego klienta, który oczywiście nie wiedział, że jest tym pierwszym. Tak naprawdę na nim zdobywałam swoje pierwsze doświadczenie i uczyłam się całkowicie obsługi wydarzeń. Trafiłam na wyjątkową osobę po drugiej stronie, a w tej branży pracuje się przecież z ludźmi. Praca rozpoczynała się na etapie tworzenia kosztorysu wydarzenia, a kończyła na rozliczaniu imprezy. Realizacja zgodnie z wytycznymi wspólnie wypracowanymi z klientem była dla mnie najważniejsza. 

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter