Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


ZAGRANICA
Glasgow Convention Bureau dołączyło do ekologicznej inicjatywy

Tourism Declares a Climate Emergency to inicjatywa mająca na celu zredukowanie emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez sektor turystyki. 


Projekt Tourism Declares a Climate Emergency zapoczątkowano w styczniu 2020 roku. Skupia 243 organizacje działające w sektorze turystycznym. Jego cel to zredukowanie przez branżę emisji gazów cieplarnianych o połowę do 2030 roku.

Convention bureau z Glasgow jest pierwszą tego typu instytucją, która przystąpiła do projektu. Już teraz szkockie miasto zajmuje czwarte miejsce na świecie w rankingu najbardziej zrównoważonych destynacji konferencyjnych. Jako jedyny brytyjski ośrodek jest brane pod uwagę w Global Destination Sustainability Index (GDS–Index).

- Glasgow pracuje nad tym, by stać się światowym liderem w kwestii innowacji i CSR. Będziemy gospodarzemCOP26, konferencji o zmianach klimatu organizowanej przez ONZ, więc chętnie dokładamy swoją cegiełkę bardziej ekologicznej postawy. Przystąpienie do Tourism Declares to dla nas ważny krok w budowie wizerunku Glasgow, jako lidera w zrównoważonej turystyce biznesowej – mówi Aileen Crawford, dyrektor GCB.

2021-05-06 10:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»


Ludzie branży

»

Personalnie... z Dorotą Nidzgorską-Mazonik

O niezapomnianym kliencie rozmawiamy z Dyrektor Generalną Hotelu Arłamów.

Nie zapomnę swojego pierwszego klienta, który oczywiście nie wiedział, że jest tym pierwszym. Tak naprawdę na nim zdobywałam swoje pierwsze doświadczenie i uczyłam się całkowicie obsługi wydarzeń. Trafiłam na wyjątkową osobę po drugiej stronie, a w tej branży pracuje się przecież z ludźmi. Praca rozpoczynała się na etapie tworzenia kosztorysu wydarzenia, a kończyła na rozliczaniu imprezy. Realizacja zgodnie z wytycznymi wspólnie wypracowanymi z klientem była dla mnie najważniejsza. 

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter