Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


OBOSTRZENIA
Rząd zmienia limit osób na wydarzeniach

Od 6 czerwca można już organizować targi, konferencje i eventy. Przedstawiciele rządu podali, że zwiększają limit uczestników tych wydarzeń.

Pierwotna wersja zakładała, że limit uczestników konferencji i targów wynosił 1 osobę na 15 m2. Branża nie była zadowolona ze sposobu luzowania obostrzeń, czego wyraz zadała w swoim oświadczeniu Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.

Na zorganizowanej 9 czerwca konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał sektorowi MICE nieco lepsze informacje. Od 26 czerwca limit uczestników wydarzeń zmieni się i będzie wynosił 1 osobę na 10 m2. Tego samego dnia zwiększone zostanie dopuszczalne obłożenie hoteli do 75 proc.

Jak informują przedstawiciele władz, do obowiązujących limitów nie będą włączane osoby zaszczepione. W sklepie Google udostępniono aplikację pozwalającą na odczytywanie kodów QR potwierdzających szczepienie. Niedzielski sprecyzował, że to organizator wydarzenia będzie rozliczany z przestrzegania limitów i to on będzie wymagał od uczestników potwierdzenia, że przyjęli szczepionkę.

Rozporządzenie w sprawie znoszenia obostrzeń powinno ukazać się w najbliższą sobotę.

2021-06-11 10:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter