Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


KOMUNIKAT PRASOWY

HR Group przejmuje Grand hotel Belvédère w Davos

Z dniem 1 lipca 2024 r. HR Group z siedzibą w Berlinie przejmuje 5-gwiazdkowy Grand hotel Belvédère w Davos (CH). Umowa została podpisana w Davos i jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku ekspansji HR Group, która zarządza już ośmioma hotelami w Szwajcarii. Już w ubiegłym roku ogłoszono, że hotel Steigenberger Icon Grand hotel Belvédère opuści portfolio Steigenberger Hotels AG i rozstanie się z marką Steigenberger Icons.
Hotel zbudowany w 1875 roku jest przesiąknięty tradycją i uważany za jeden z symboli Davos. Posiada 126 pokoi, w tym 30 apartamentów, a także restauracje i bary, pięć sal konferencyjnych, basen i strefę wellness.
Ruslan Husry, właściciel i dyrektor generalny HR Group, nie kryje podekscytowania nowym obiektem w Szwajcarii: „Przejęcie Grand hotel Belvédère jest ważnym kamieniem milowym w naszej strategii rozwoju. Hotel jest doskonałym dodatkiem do naszego portfolio w segmencie 5-gwiazdkowym. Pozwala nam wykazać się zrozumieniem nowoczesnej branży luksusowych hoteli i umiejętnością łączenia tradycji z cyfryzacją. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom, którzy umożliwili tę transakcję, w szczególności właścicielowi A. Steigenberger Immobilien GmbH, za pełną zaufania współpracę.”
Na razie hotel będzie działał jako Grand hotel Belvédère, bez powiązania z międzynarodową marką. W tym czasie HR Group i właściciele opracują kompleksowe plany renowacji, które będą odzwierciedlać nowoczesne trendy w branży luksusowych hoteli, tradycyjne otoczenie i słynną lokalizację. Modernizacja obiektu planowana jest na okres po Światowym Forum Ekonomicznym 2025 (WEF) i zostanie rozpoczęta we współpracy z międzynarodową marką.
Urs Bernd Brandtner, wyłączny dyrektor zarządzający LISCIA Group, do której należy spółka będąca właścicielem obiektu, komentuje pomyślne zakończenie przejęcia: "Cieszymy się, że wspólnie z HR Group możemy opracować luksusową, zrównoważoną i przyszłościową koncepcję tego hotelu i nie możemy się doczekać jej wdrożenia. Davos pozostanie wizytówką kraju, a hotel będzie miał kluczowe znaczenie dla przyjmowania szwajcarskich i międzynarodowych gości przez długi czas”.
Pracownikom zaoferowano kontynuowanie zatrudnienia, a umowy z dotychczasowymi dostawcami pozostaną w mocy lub, w razie potrzeby, zostaną podpisane na nowo. Steigenberger będzie zarządzał hotelem do 30 czerwca 2024 r., a 1 lipca 2024 r. oficjalnie przekaże go HR Group.

O HRG:
HR Group jest jedną z wiodących multibrandowych spółek hotelarskich w Europie Środkowej. Firma z siedzibą w Berlinie od ponad piętnastu lat z powodzeniem nabywa i prowadzi hotele i resorty wypoczynkowe.

HR Group współpracuje z uznanymi grupami hotelowymi, takimi jak Accor, Wyndham Hotel Group, Dorint Hotels & Resorts, Hyatt, Hilton, Marriott, Radisson, IHG i Deutsche Hospitality. Działa również jako niezawodny partner dla inwestorów instytucjonalnych, takich jak Pandox AB, DEKA, DWS, Union Investment i innych. HR Group jest obecna na różnych rynkach i w ostatnich latach osiągnęła ponadprzeciętne wyniki sprzedaży. Szeroka wiedza o rynku i dogłębna znajomość nieruchomości, jak również profesjonalne struktury zarządzania stanowią podstawę sukcesu. HR Group poszukuje hoteli miejskich i biznesowych w miastach międzynarodowych i krajowych, a także kurortów w wiodących miejscowościach wypoczynkowych.  

Kontakt dla mediów:

Globalne Biuro Prasowe
Betina Welter
VP Communications and Brand Marketing
+43 1 333 737355
betina.welter@hrg-hotels.com   

Biuro Prasowe w Polsce
Katarzyna Strojna-Szwaj
Senior Communications & Social Media Manager
+48 608 095 836
katarzyna.strojna-szwaj@hrg-hotels.com

2024-03-28 13:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenie

»

Ludzie branży

»

Personalnie... 
Iwona Kątny 

Head of Marketing Hotelu Belmonte
w Krynicy-Zdrój.

 

O sobie: 

Pracuje w pięciogwiazdkowym Hotelu Belmonte w Krynicy-Zdroju. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej. Od 16 lat w branży hotelarskiej. Przez wiele lat związana z Grupą Mazurkas. Swoją przygodę z Grupą rozpoczynała w dziale sprzedaży, przechodząc przez kolejne szczeble rozwoju, jako Kierownik Działu Sprzedaży, odpowiedzialna za rozwój sprzedaży w segmencie MICE.
W wolnym czasie projektuje wnętrza, zakłada permakulturowe warzywniaki i przemierza z plecakiem ciekawe miejsca na świecie. Zostanie mamą sprawiło, że zafascynował ją świat psychologii dziecięcej; to niesamowite, jak każde nasze zdanie kształtuje młodego człowieka i to, kim stanie się on w przyszłości.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter