Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


WYDARZENIE

Konferencja ACHS w 2028 roku
w Warszawie



W Warszawie w 2028 r. odbędzie się Międzynarodowa konferencja krytycznych badaczy dziedzictwa

Podczas największej na świecie konferencji badaczy dziedzictwa zrzeszonych w Association of Critical Heritage Studies (ACHS), która odbyła się w dniach 3-6 czerwca 2023 roku w Galway, Irlandia, podjęto decyzję, że Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego (w tym nowa Katedra UNESCO ds. publicznych i globalnych procesów zarządzania niematerialnym dziedzictwem kulturowym) będzie gospodarzem konferencji ACHS w 2028 r.

Konferencja ACHS, odbywająca się co dwa lata w różnych lokalizacjach na świecie, przyciąga około 600 delegatów z całego globu i jeszcze nigdy nie miała miejsca w Polsce. ACHS jest siecią naukowców i badaczy działających w szerokim i interdyscyplinarnym obszarze dziedzictwa krytycznego. Jedna z grup badawczych ACHS, Intangible Heritage (ICH) Researchers Network, była przez 4 lata koordynowana przez dr hab. Hannę Schreiber z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie także kierowniczkę ww. Katedry UNESCO.
Starania o pozyskanie praw do organizacji konferencji ACHS rozpoczęto w 2022 roku, kiedy to firma Symposium Cracoviense przedstawiła tę propozycję Uniwersytetowi Warszawskiemu. Pierwsza próba zorganizowania konferencji w Polsce w 2026 roku nie powiodła się, jednak po udoskonaleniu oferty ponowiono starania, które zakończyły się sukcesem w tym roku. Podczas Walnego Zgromadzenia Członków ACHS, kandydaturę Warszawy zaprezentowała silna polska delegacja w składzie: dr hab. Hanna Schreiber (Katedra UNESCO / Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW), Andrzej Jakubowski (Polska Akademia Nauk), Monika Stobiecka (Wydział Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski, członkini zespołu Katedry UNESCO) oraz Paweł Mrowiński (Biuro Promocji Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW).

Dr hab. Hanna Schreiber powiedziała: „Tegoroczna konferencja była świetną okazją dla całego naszego zespołu do uczestniczenia w wielu gorących dyskusjach nad najnowszymi wyzwaniami w badaniach dziedzictwa oraz do świętowania ostatnich osiągnięć wielu zaprzyjaźnionych naukowców, nie tylko w dziedzinie krytycznych studiów nad dziedzictwem, ale także w powiązanych obszarach, takich jak międzynarodowe prawo ochrony dziedzictwa kulturowego czy badania nad dobrami wspólnymi. Jesteśmy zachwyceni i dumni, że to prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Warszawie”.
Organizatorem konferencji w Warszawie będzie firma Symposium Cracoviense, a starania o pozyskanie wydarzenia do Polski wsparły Warszawska Organizacja Turystyczna/Warsaw Convention Bureau oraz Polska Organizacja Turystyczna/Poland Convention Bureau.
Anna Górska

2024-06-14 12:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenie

»



Ludzie branży

»

Elżbieta Lendo 

Prezes Zarządu Polskie Hotele Niezależne

 

O sobie: 

Elżbieta Lendo, od 30 lat aktywna zawodowo. Zarządza kilkoma spółkami hotelowymi, które są operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych działających w grupie Lendo Hotels Group, w tym: Hotel Willa Port w Ostródzie, oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Od 2019 roku Prezes Zarządu Polskich Hoteli Niezależnych, organizacji skupiającej polskie niesieciowe hotele. Od 2022 członek EHMA – European Hotel Managers Association. Prywatnie: Energiczna, z poczuciem humoru, kreatywna i przebojowa. Nie boi się stawiać czoła wyzwaniom, uważa, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość, konsekwencja, wiara w to, co się robi, skalkulowane ryzyko i umiejętne podejmowanie decyzji. Mama dwóch synów: Aleksandra i Igora.


.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter