Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Barometr MPI mówi, że budżety rosną

Na początku roku 2011 w sektorze spotkań MPI odnotowało jeszcze lepsze wyniki, niż w końcówce roku poprzedniego. W sposób zrównoważony rośnie liczba uczestników eventów, z 43 proc. w grudniu doszła do poziomu 55 proc. w lutym.

Wzrastają kwoty budżetów na spotkania. Czas odpowiedzi na zapytanie wydłużył się dla niektórych dostawców, ale krótkie terminy realizacji projektów nadal pozostają jedną z najbardziej kluczowych kwestii tego rynku. Większym zmianom nie uległa zaś sytuacja osób zatrudnionych w branży spotkań. Niewielką przewagę punktową utrzymuje liczba pracowników pełnoetatowych w Europie, nad tymi z USA. Wyniki badań raportu MPI Business Barometr jednoznacznie pokazują ogólną poprawę warunków biznesowych, na co w lutym wskazało 68 proc. respondentów, zaś w grudniu liczba ta wynosiła 66 proc., a w październiku tylko 62 proc. W tym samym czasie zaledwie 15 proc. profesjonalistów branży eventowej twierdzi, że kondycja rynku nie sprzyja rozwojowi ich biznesu. Procent takich głosów w porównaniu do grudnia (16 proc.) i października (17 proc.) wykazuje mimo wszystko na tendencję malejącą. (xb)
www.mpiweb.org

2011-04-26 08:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»


Ludzie branży

»

Personalnie... z Dorotą Nidzgorską-Mazonik

O niezapomnianym kliencie rozmawiamy z Dyrektor Generalną Hotelu Arłamów.

Nie zapomnę swojego pierwszego klienta, który oczywiście nie wiedział, że jest tym pierwszym. Tak naprawdę na nim zdobywałam swoje pierwsze doświadczenie i uczyłam się całkowicie obsługi wydarzeń. Trafiłam na wyjątkową osobę po drugiej stronie, a w tej branży pracuje się przecież z ludźmi. Praca rozpoczynała się na etapie tworzenia kosztorysu wydarzenia, a kończyła na rozliczaniu imprezy. Realizacja zgodnie z wytycznymi wspólnie wypracowanymi z klientem była dla mnie najważniejsza. 

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter