Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Polska spada w rankingu ICCA 2010

Polska – gospodarz 103 spotkań stowarzyszeń w minionym roku – wynikiem w rankingu dorównała… miastu – stolicy Danii. Kopenhaga, ubiegłoroczny gospodarz Szczytu Klimatycznego, z takim rezultatem plasuje się na 6. miejscu w kategorii najpopularniejszych miast dla branży spotkań, podczas gdy Polska w kategorii najpopularniejszych państw zajęła 29. lokatę.

Choć nasz kraj odnotował niewielki wzrost liczby spotkań w porównaniu z rokiem 2008 (wówczas liczba ta wynosiła 101), w ogólnym rankingu spadł o dwa miejsca. Swoją obecną pozycję dzieli ex quo z Tajlandią. W rankingu Polska wyprzedziła m.in. Indie, RPA, Irlandię, Hongkong, Rosję i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Najwyżej notowanymi polskimi miastami są, podobnie jak przed rokiem, Warszawa, która ex equo z Glasgow zajmuje 49. pozycję (32 spotkania) oraz Kraków (53. pozycja, 30 spotkań). W rankingu znalazły się również Poznań (183. pozycja, 9 spotkań), Gdańsk (231. pozycja, 7 spotkań) i Łódź (288. pozycja, 5 spotkań). W związku z tym, że w rankingu ICCA brane są pod uwagę zazwyczaj miasta, w których odbyło się powyżej 5 spotkań, nie znalazły się w nim Wrocław (4 spotkania), Szczecin (2 spotkania), Katowice i Toruń (po 1 spotkaniu).
Światowa czołówka najpopularniejszych miejsc spotkań od lat pozostaje niezmienna. Pierwsze miejsca w dorocznym rankingu ICCA od sześciu lat zajmują USA i Niemcy. Awans do pierwszej dziesiątki odnotowały Chiny i Austria. Jak pokazują statystyki największym zainteresowaniem wśród stowarzyszeń cieszą się europejskie miasta. Bezkonkurencyjnie od 2005 r. najwyższą lokatę zajmuje Wiedeń. W pierwszej dziesiątce poza miastami starego kontynentu znalazły się tylko Singapur i Pekin.
Najnowszy ranking ICCA, prezentujący najpopularniejsze kraje i miasta na rynku spotkań, uwzględnił 8294 spotkania zorganizowane przez międzynarodowe stowarzyszenia w 2009 r. W zestawieniu ujęte zostały międzynarodowe spotkania stowarzyszeń inicjowane przez administrację publiczną bądź organizacje pozarządowe, odbywające się regularnie w różnych miejscach na świecie. Liczba ta, o ponad 10 proc. większa niż przed rokiem, pokazuje, że stagnacja w branży wywołana kryzysem nie dotknęła rynku spotkań stowarzyszeń. (aj)
www.iccaworld.com

2010-08-02 19:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter