Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

Euro Kryzys zagraża podróżom służbowym w USA

GBTA oszacowała straty, jakie ponieść może amerykańska gospodarka, ze względu na przewidywany spadek podróży służbowych spowodowany kryzysem w strefie euro.

Jak wynika z najnowszych badań Global Business Travel Association europejski kryzys znacznie odbija się na liczbie podróży służbowych w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszego raportu Outlook Travel: European Debt Crisis Scenario, kryzys walutowy może doprowadzić do 9% spadku wyjazdów i 16% spadku wydatków, co stanowi prawie 88 miliardów dolarów starty dla amerykańskiej gospodarki. Biorąc pod uwagę kluczową rolę podróży biznesowych, ułatwiających wzrost gospodarczy, obecne powolne ożywienie USA może być poważnie utrudnione, jeśli europejski kryzys zadłużenia nie zostanie rozwiązany.
Pierwszy z nich zakłada mini recesję w Europie, która skutkowałaby dalszym wzrostem turystyki biznesowej w USA i utrzymaniem wydatków na poziomie 263,5 miliardów dolarów i 277,3 miliardów dolarów odpowiednio w 2012 i 2013 roku. Zgodnie z tym scenariuszem liczba podróży służbowych powinna utrzymać się na poziomie 443,1 i 443,6 milionów w 2012 i 2013 roku. Drugi, mniej optymistyczny scenariusz zakładający długotrwałą recesję w Europie przewiduje spadek wydatków nawet do – 7% (40 miliardów dolarów) i około – 5% spadek podróży (o około 42 miliony, między 2012, a 2013 rokiem).
Trzeci pesymistyczny scenariusz zakłada zwiększenie recesji w Europie, zwiększenia zadłużenia oraz bankructwo banków, co wpłynąć ma na
– 16% redukcję wydatków (80 milionów dolarów) oraz spadek podróży o
– 9% (o około 76 milionów, między 2012, a 2013 rokiem). (kw)
www.gbta.org

2012-04-04 10:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter