Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowe przepisy dotyczące przewozu osób na terenie Chorwacji
 

W związku z zapytaniami chcielibyśmy poinformować o nowych przepisach dotyczących wykonywania usług międzynarodowego przewozu osób na terenie Republiki Chorwacji.

 

Rozporządzeniu o zmianach w rozporządzeniu o podatku od wartości dodanej (VAT), które weszło w życie dnia 1 stycznia 2019 roku zostały dodane dwa nowe punkty mające bezpośrednie zastosowanie do wykonywania usługi międzynarodowego przewozu osób na terenie Republiki Chorwacji.

W artykule nr 17 wspomnianego Rozporządzania zostały dodane zmiany odnoszące się do art. 173a Rozporządzenia o podatku od wartości dodanej (VAT).  Jedna dotyczy obowiązku zgłoszenia usługi wykonywania przewozu międzynarodowego przed każdą pojedynczą usługą, a druga - sposobu w jaki należy tego zgłoszenia dokonać.

Treść wspomnianego powyżej aktu prawnego opublikowanego w Narodne Novine 001/2019 jest dostępna pod linkiem: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_01_1_16.html

Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza MCP i przesyłać go na adres Urzędu Skarbowego w Zagrzebiu na adres email:  odjel.stranci@porezna-uprava.hr

Pod linkiem znajdziecie Państwo trzy dokumenty ze szczegółowymi informacjami w języku angielskim oraz wzór formularza MCP:

https://drive.google.com/open?id=1xh3hQy3HE2UbeT3qSAWVsweHl7GEZedC

Zawracamy szczególną uwagę, że w każdym pojeździe w czasie wykonywania usługi międzynarodowego przewozu osób na terytorium Republiki Chorwacji powinny się znajdować:

  • Certyfikat z osobistym numerem identyfikacyjnym (OIB)
  • Decyzja w sprawie nadania numeru identyfikacyjnego VAT
  • Wypełniony formularz MCP z potwierdzeniem wysłania do Urzędu Skarbowego 

2019-01-30 13:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»


Rafał Krawczuk

Współzałożyciel i managing director agencji Plej. W branży obecny od piętnastu lat. Tworząc strategię Plej, stawia na całościowe i szerokie podejście do briefów i tworzonych kampanii, a przede wszystkim na emocje i prawdziwe przeżycia. Czytaj więcej w miesięczniku MICE Poland

Newsletter

»

Zamów newsletter