Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Katowice wygrały światową konferencję ONZ
 


Stolica województwa śląskiego zorganizuje  XI edycję Światowego Forum Miejskiego w 2022 r. Katowice pokonały takie miasta jak Dortmund czy Mexico City.

Światowe Forum Miejskie to konferencja organizowana przez agendę ONZ do spraw osiedli miejskich UN-HABITAT, dotycząca polityki miejskiej i rozwoju miast. Odbywa się co 2 lata i gości ponad 20 tysięcy uczestników: przedstawicieli rządów, regionów, miast, organizacji pozarządowych oraz organizacji i instytucji finansowych.

O wyborze poinformowała podsekretarz generalna ONZ oraz dyrektor wykonawcza UN-HABITAT, Maimunah Mohd Sharif. O wyborze Katowic zdecydowały m.in. lotnisko, bliskość autostrady A4 i nieduża odległość do Krakowa. Wzięto także pod uwagę dokonania miasta w zakresie rewitalizacji. W 2020 roku odbędzie się X edycja Forum, którego gospodarzem będzie Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzednia edycja, w lutym 2018 roku, odbyła się w Kuala Lumpur w Malezji. (jkk)

2019-05-22 17:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»


Rafał Krawczuk

Współzałożyciel i managing director agencji Plej. W branży obecny od piętnastu lat. Tworząc strategię Plej, stawia na całościowe i szerokie podejście do briefów i tworzonych kampanii, a przede wszystkim na emocje i prawdziwe przeżycia. Czytaj więcej w miesięczniku MICE Poland

Newsletter

»

Zamów newsletter