Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


AKTULANOŚCI
ICE Kraków prezentuje nowe
komunikacyjne Know-How

Słowo razem, a właściwie Together, stało się hasłem przewodnim nowej linii komunikacyjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, która została wdrożona w październiku  2019 roku z okazji 5-lecia działalności obiektu. Nikt wtedy nie spodziewał się, że hasło to dziś nabierze całkowicie nowego wymiaru oraz mocy. Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator ICE Kraków, zdecydowało się zaprezentować trzy nowe obszary kompetencyjne oraz komunikacyjne, zgodnie z którymi będzie realizowało strategię swojego działania w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.


OBSZAR 1: INNY WYMIAR

W związku z brakiem możliwości organizowania spotkań, eventów, wydarzeń wszystkie podmioty działające w szeroko pojętej branży MICE, powinny wykazywać się dużą elastycznością oraz szybkością reakcji na zmieniająca się rzeczywistość także w obszarze komunikacyjnym. By utrzymać stałe i dobre relacje z naszymi klientami, a także z naszymi odbiorcami, którzy obecnie nie mogą skorzystać z naszych usług, będziemy podkreślać naszą otwartość na nowe rozwiązania, jednocześnie nie zapominając o głównym obszarze działalności, którym w dalszym ciągu pozostanie organizacja kongresów, konferencji, spotkań biznesowych oraz wydarzeń kulturalnych.

Już teraz staramy się znaleźć nowe sposoby na komercjalizację naszej przestrzeni oraz wprowadzić usługi, których nie realizowalibyśmy w czasie standardowego funkcjonowania. Relacjonowanie tych działań z komunikacyjnego punktu widzenia jest niezwykle istotne.

Pokazuje naszą innowacyjność i gotowość do działania. Czyż nie tego oczekują od nas na co dzień nasi partnerzy? Działania komunikacyjne, które będą podejmowane w najbliższych tygodniach, będą cechowały się więc pozytywnym nastawieniem do nowej rzeczywistości. Z pomocą przychodzi tutaj także psychologia społeczna, która tłumaczy w jaki sposób powinniśmy komunikować się z różnymi grupami docelowymi w zmieniających się warunkach otoczenia. Nie bez znaczenie jest także zapewnianie uczestników, że jesteśmy przygotowani, by zapewnić im bezpieczeństwo. To dla nas priorytet.

OBSZAR 2: #betogether

Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, tym bardziej powinna nam uzmysłowić, że siłą branży jest jej zjednoczenie, że wzajemnie sobie pomagamy oraz wysyłamy jeden wspólny komunikat: razem szybciej wyjdziemy kryzysu, a realizacja wszelkiego rodzaju spotkań ma znaczący wpływ ekonomiczny na gospodarkę Polski.

W związku z tym w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy aktywnie angażować się w akcje stowarzyszeń branżowych, a także kampanie społeczne. Będzie miało to na celu promowanie właściwych wzorców zachowań oraz dobrych postaw, które pozwolą nam szybciej wrócić do normalności. Przykładami niech będą akcje przeprowadzane na poziomie rządowym, samorządowym i lokalnym, a także bezpośrednio w naszej branży. Dobrymi przykładami są: #zostanwdomu, #ZmienTerminNieOdwoluj oraz #trzymambilet, a także realizowane przez Miasto Kraków programy „Pauza” oraz „Kultura Odporna”, których celem jest zabezpieczenie interesów różnych grup społecznych – od przedsiębiorców, po artystów, z którymi branża MICE także współpracuje na co dzień. 

W naszych kanałach będą pojawiały się także dane o szacunkowym wpływie sektora MICE na PKB, o liczbie zatrudnionych w nim osób oraz liczbie uczestników spotkań. Naszym celem jest wykazanie, że w turystykę biznesową warto inwestować, a także że jako branża będziemy szybko dostosowywać się do rekomendacji i zaleceń, mających zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprez.

OBSZAR 3: Kraków Network Together

Jednym ze strategicznych projektów, który jest realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków, jest inicjatywa Kraków Network. Zgodnie z badaniami Poland Convetion Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, Kraków jest jedną z kluczowych destynacji dla przemysłu spotkań w Polsce. W związku z tym nasze działania będą skupiały się na promowaniu lokalnych dostawców usług, operatorów obiektów oraz profesjonalistów działających na co dzień przy realizacji eventów.

W zeszłym tygodniu do sieci trafiła nowa strona internetowa Kraków Network, która pokazuje siłę drzemiącą w sektorze MICE w stolicy Małopolski. Nasze działania komunikacyjne będą skierowane zarówno do klientów wewnętrznych, czyli członków inicjatywy Kraków Network, dla których organizowane będą webinary, ułatwiające komunikację bieżącą, a także klientów zewnętrznych, z którymi organizujemy konferencje, kongresy, wydarzenia społeczne, kulturalne i marketingowe.

2020-04-17 12:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

10 minut z... Cyrek Events

O szalonym roku 2020, nowych pomysłach i kreatywności, która pozwala utrzymać się na rynku w czasie kryzysu rozmawiamy z Katarzyną Kseniuk, Chief Operating Officer w agencji Cyrek Event

Zaczynaliśmy jako typowa agencja eventowa, która w ofercie miała standardowe usługi związane z organizacją konferencji, spotkań integracyjnych, targów czy jubileuszy. Dziś zdecydowanie bliżej nam do agencji kreatywnej, która jest w stanie kompleksowo zatroszczyć się o klienta – która kreuje, zaprojektuje i zrealizuje – i to tak w realu, jak i online! 

Newsletter

»

Zamów newsletter