Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


ZAGRANICA
Skutki Covid-19 dla niemieckiej turystyki dotkliwsze niż się spodziewano

Dotkliwe skutki pandemii będą odczuwane przez niemiecką turystykę przyjazdową dłużej niż wcześniej prognozowano. Taki wniosek wypływa z najnowszego badania przeprowadzonego przez Tourism Economics na zlecenie Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), którego celem było przeanalizowanie wpływu pandemii na 19 najważniejszych rynków źródłowych dla gospodarki turystycznej Niemiec.

Na początku czerwca analitycy prognozowali spadek liczby noclegów gości z zagranicy w Niemczech w bieżącym roku o 46,2 mln w porównaniu z rokiem poprzednim oraz spadek wydatków na konsumpcję usług turystycznych o 17,8 mld euro. Opierając się na najświeższych danych z początku października Tourism Economics spodziewa się obecnie uszczuplenia liczby noclegów o 51,2 mln (do poziomu 38,1 mln) oraz straty w sferze wydatków na konsumpcję usług turystycznych w wysokości 18,7 mld euro. Na koniec 2023 r. przewiduje się powrót jedynie do 86,4 procent poziomu przedkryzysowego w 2019 roku. Prognoza czerwcowa zapowiadała jeszcze osiągnięcie poziomu przedkryzysowego w 2023 r.

2020-10-30 14:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»


Ludzie branży

»


10 minut z... Everal


O planach na przyszłość, mobilności, ekologii i niezależności rozmawiamy z Piotrem Dutkiewiczem z Agencji Eventowej Everal.Naszym, chyba największym sukcesem jest miejsce w którym dziś jesteśmy. 15 lat na dynamicznym i trudnym rynku to okres, po którym śmiało możemy powiedzieć, że wiemy co to dobra „sztuka”. Mimo pandemii wciąż działamy i realizujemy zlecenia klientów. Zasłużyliśmy na ich zaufanie a to pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Największym sukcesem Everal jest zespół doświadczonych event managerów, ogromna baza sprzętowa i własna flota transportowa. Bogate portfolio pozwala nam realizować wyjątkowe eventy dla bardzo różnych branż.

Newsletter

»

Zamów newsletter