Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


STOWARZYSZENIA

ICCA w Strasburgu pod hasłem transformacji i innowacji

Aż 110 uczestników z 14 krajów wzięło udział w dorocznym spotkaniu członków dwóch oddziałów ICCA tj. Europy Centralnej oraz Francji i Beneluxu, które w dniach 23-25 kwietnia 2023r. odbyło się w Strasburgu we Francji.


W spotkaniu udział wzięła silna reprezentacja z Polski w składzie Małgorzata Przygórska-Skowron z Kraków Convention Bureau oraz Anna Jędrocha i Anna Górska z Symposium Cracoviense.

Wydarzenie zatytułowane „Inspiracja do transformacji” poprowadził Kai Troll, założyciel i prezes Associationworld. Hasło wydarzenia doskonale oddało jego istotę – aby iść do przodu i osiągać postępy, niezbędne jest ciągłe przekształcanie i przewartościowywanie tradycyjnych praktyk biznesowych. Sam program był tego przykładem, wprowadzając nowatorskie sposoby angażowania publiczności, w tym spotkanie z Azizem Shokhakimovem, utalentowanym dyrygentem Filharmonii Strasburskiej oraz prezentację firmy Bugatti z Alzacji, która pokazała, że wszystko jest możliwe dzięki jasnej wizji.

Kolejnym punktem było wystąpienie Cedrica Dumonta, doświadczonego spadochroniarza i skoczka BASE, mającego na swoim koncie ponad 20 000 skoków i wiele rekordów świata, który mówił o tym, jak ważne jest wychodzenie ze strefy komfortu i przezwyciężanie strachu w celu osiągnięcia triumfu. Podkreślił również wartość przygotowania i planowania w sportach ekstremalnych oraz wagę uczenia się na własnych błędach. „Najważniejszą rzeczą w każdej przygodzie nie jest to, co osiągasz, ale to, kim się stajesz” — powiedział, podkreślając swoje przekonanie, że podróż jest tak samo ważna jak cel, a rozwój osobisty jest kluczowym składnikami każdej wielkiej przygody.

Inne przemówienia dotyczyły szerokiego zakresu tematów, w tym aktualnego stanu przemysłu spotkań, znaczenia zrównoważonego rozwoju w planowaniu wydarzeń oraz wpływu technologii na spotkania i wydarzenia.

Małgorzata Przygórska-Skowron, Kierownik Kraków Convnention Bureau oraz Anna Górska, Doradca Zarządu w Symposium Cracoviense i Członek Zarządu ICCA wzięły udział w panelu dyskusyjnym pt. Creating Impactful Events. Małgorzata Przygórska-Skowron przedstawiła studium przypadku kongresu ICCA, który w dniach 6-9.11.2022r. odbył się w Krakowie, skupiając się na pozytywnym wpływie tego wydarzenia na kraj, polską branżę, społeczność oraz samo miasto. Do pozytywnych rezultatów osiągniętych w wyniku organizacji kongresu w Krakowie zaliczyła m.in. solidarność z Polską i Ukrainą, wyjątkową współpracę pomiędzy partnerami, pokazanie potencjału miasta, przygotowany na jego podstawie raport dot. zrównoważonego rozwoju oraz nowe kongresy, które odbędą się w przyszłości w mieście. Jednym z tych kongresów jest Alzheimer’s Disease International Conference, który w kwietniu przyszłego roku będzie miał po raz pierwszy miejsce w Polsce. O wydarzeniu tym opowiedziała Anna Górska, przedstawiając legacy oraz zakładane pozytywne efekty jego organizacji takie jak stworzenie Narodowego Planu dot. Choroby Alzheimera, zaangażowanie w wydarzenie wolontariuszy zarówno młodych, jak i seniorów i przeszkolenie ich pod kątem obsługi osób z demencją oraz przeprowadzenie kampanii społecznej na temat tej choroby.

Ciekawe studium przypadku przedstawiła Erica Fawer, Sustainability Integration Director w Grupie MCI, która opowiedziała o ESCRS2022, 40. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. To wydarzenie przeszło do historii po raz pierwszy umieszczając zrównoważony rozwój na pierwszym planie swojej flagowej imprezy. „ESCRS2022 zintegrował zrównoważony rozwój w każdym aspekcie wydarzenia, od wyboru miejsca i gospodarki odpadami po transport i zaangażowanie społeczności. Celem było stworzenie bardziej zrównoważonego wydarzenia, które nie tylko ograniczyłoby jego wpływ na środowisko, ale także zapewniło pozytywne dziedzictwo społeczne i gospodarcze dla miasta-gospodarza i jego mieszkańców” – stwierdziła, wzywając stowarzyszenia do zrobienia tego samego i zachęcając dostawców obecnych na sali aby pomóc im to osiągnąć.

 Kolejne spotkanie europejskich oddziałów ICCA odbędzie się już podczas najbliższych targów IMEX we Frankfurcie.

 Anna Górska


 

2023-05-10 09:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Personalnie... 
Iwona Głuchowska 

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group.

 

O sobie: 

Od maja 2022 r. jest Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group  Wcześniej pracowała jako Director of Cluster Sales Leisure and MICE – Holiday Inn Gdańsk, Holiday Inn Warsaw, Intercontinental Warsaw, Holiday Inn Champion; Director of Sales – Holiday Inn Warsaw City. Kierowała też sprzedażą w Airport Hotel Okęcie****, Scandic AG**** – Warsaw i w Orbis SA w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie. Przykłada dużą wagę do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym. Jej hobby to aranżacja zieleni w ogrodzie, przede wszystkim kwiaty. Książka, to najchętniej fantasy, ale największą sympatią darzy swojego psa i dwa koty.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter