Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


WYRÓŻNIENIE
H15 Hotel Francuski w Krakowie z wyróżnieniemH15 Hotel Francuski w Krakowie - zarządzany przez Grupę Dobry Hotel - otrzymał piątą gwiazdkę po 111 latach działalności!

- Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia. To efekt pracy i starań całego zespołu H15 Hotelu Francuskiego, jak i Grupy Dobry Hotel. Jesteśmy przekonani, że ta najwyższa kategoryzacja zostanie doceniona przez naszych Gości - z Polski i ze świata. Zapewnimy im niezapomniane doświadczenia, wyjątkową atmosferę, piękne, stylowe pokoje, znakomite dania w restauracji oraz profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie - mówi Paweł Marzec – dyrektor H15 Hotelu Francuskiego.

H15 Hotel Francuski oferuje 43 pokoje i apartamenty o wyrafinowanej estetyce wnętrz, z okien których rozciąga się widok na malowniczą ulicę Pijarską i Św. Jana, Krakowskie Planty oraz Bramę Floriańską. Klasyczne tapety z wiktoriańską kreską, oryginalne meble z epoki neoklasycyzmu wzbogacone o współczesne dodatki i komfortowe wyposażenie tworzą unikalną przestrzeń do wypoczynku.
- W Grupie Dobry Hotel stawiamy na różnorodność, wyjątkowość i indywidualizm. Inwestujemy i rozwijamy miejsca, które są czymś więcej niż hotelem. Stąd w naszym portfolio tak ważne miejsce zajmują obiekty z historią w nowoczesnej odsłonie – jedyne i niepowtarzalne – jak między innymi H15 Hotel Francuski w Krakowie. Piąta gwiazdka przyznana temu hotelowi to dowód, że jesteśmy wierni tym założeniom i naszym biznesowym wartościom, takim jak najwyższy standard usług, gościnność i niepowtarzalność – podkreśla Leszek Mięczkowski – prezes zarządu Grupy Dobry Hotel.

Hotel z historią
H15 Hotel Francuski usytuowany jest w historycznym centrum Krakowa, naprzeciw Muzeum Czartoryskich, kilka metrów od dawnych murów miasta i Barbakanu. W jego stylowych wnętrzach unosi się duch klasycznej elegancji, historii i paryskiego szyku z okresu Belle Epoque, w mariażu ze współczesnym designem. To pierwszy budynek w Krakowie wzniesiony jako hotel, a jego historia świetności, sięgająca początku minionego stulecia, wyczuwalna jest w każdej przestrzeni.
H15 Hotel Francuski zbudowany został w latach 1911-1912. Rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 1912 roku i był wówczas najnowocześniejszym krakowskim hotelem, wyposażonym we wszystkie cuda ówczesnej techniki - własny automobil przywożący Gości z dworca, pneumatyczną pocztę, centralne ogrzewanie, wanny w łazienkach, a nawet kurki kranowe pokryte złotem. Nic zatem dziwnego, że szybko zyskał renomę najbardziej ekskluzywnego hotelu w mieście, stając się ulubionym miejscem spotkań intelektualnej elity Krakowa.

Miejsce powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego
To właśnie w murach H15 Hotelu Francuskiego 12 października 1919 roku narodził się Polski Komitet Olimpijski. Historię osiągnięć polskiego sportu związaną z Polskim Komitetem Olimpijskim podziwiać można w Sali Olimpijskiej Hotelu Francuskiego, w której podpisano akt założycielski Komitetu Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich (nazwa obowiązywała do 1925 roku). H15 Hotel Francuski pozostaje wierny swoim korzeniom, przyczynia się do promocji kultury i dziedzictwa Krakowa.

2023-11-07 08:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Personalnie... 
Iwona Głuchowska 

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group.

 

O sobie: 

Od maja 2022 r. jest Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group  Wcześniej pracowała jako Director of Cluster Sales Leisure and MICE – Holiday Inn Gdańsk, Holiday Inn Warsaw, Intercontinental Warsaw, Holiday Inn Champion; Director of Sales – Holiday Inn Warsaw City. Kierowała też sprzedażą w Airport Hotel Okęcie****, Scandic AG**** – Warsaw i w Orbis SA w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie. Przykłada dużą wagę do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym. Jej hobby to aranżacja zieleni w ogrodzie, przede wszystkim kwiaty. Książka, to najchętniej fantasy, ale największą sympatią darzy swojego psa i dwa koty.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter