Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


PRAWO
Strefa czerwona bez imprez online?
Wątpliwości rozstrzyga adwokat Kinga Rochalska

W wyniku nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 9 października 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do odwołania na obszarze strefy czerwonej obowiązuje zakaz prowadzenia działalności związanej m.in. z organizacją imprez, takich jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania. W strefie żółtej dopuszczono taką możliwość, pod warunkiem realizowania jej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.


 

Literalna analiza przepisów może prowadzić do wniosku, że w strefie czerwonej obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia imprez także online. Skutkiem takiej  wykładni może być konieczność odwołania zaplanowanych wydarzeń.  Jednak należy pamiętać, że przepisów nie można czytać jedynie w sposób literalny. Trudno sobie wyobrazić karanie za organizowanie wymienionych wydarzeń w formie online. Celowościowo takiej wykładni nie da się obronić. Takie obostrzenie jest nie tylko nonsensowne, ale także w żaden sposób nie służy przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszystko wskazuje więc na to, że to jedynie omyłka ustawodawcy. Potwierdza to także rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekonując, że o zakazie organizowania imprez online w czerwonej strefie nie może być mowy. Pozostaje mieć nadzieję, że rozporządzenie jak najszybciej zostanie doprecyzowane.Kinga Rochalska

Adwokat wpisana na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w sprawach z zakresu procedury cywilnej, prawie kontraktowym, prawie  nieruchomości oraz prawie zamówień publicznych. Wspiera organizatorów turystyki w przygotowywaniu i negocjowaniu umów dotyczących imprez turystycznych. Doradza w sprawach dotyczących prawnych aspektów organizacji wyjazdów krajowych i zagranicznych. Współpracuje z Kancelarią Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.
2020-10-22 09:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

10 minut z... A&A Agencja

O to co trzyma klientów przez lata przy jednej agencji i najważniejsze źródła sukcesu pytamy Joannę Tkaczyk i Joannę Parapurę zarządzające A&A Agencją.

Ostatni rok zweryfikował założenia biznesowe wielu firm i pokazał jak niestabilne mogą być nasze plany wobec rzeczywistości, na którą nie mamy żadnego wpływu. W dzisiejszej sytuacji trwającej pandemii trudno mówić o trwałych założeniach biznesowych. Trzeba dynamicznie reagować na zmieniający się rynek i nieustannie poszerzać swoje kompetencje. Rozszerzyliśmy działalność, aby wesprzeć zablokowane ścieżki eventowe i staramy się to trudne doświadczenie wykorzystać jako szansę na przyszłość. Przetrwać ten trudny czas i wrócić do stabilnego rozwoju – oto nasze założenia na najbliższy czas.

Newsletter

»

Zamów newsletter