Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


KOMUNIKAT PRASOWY
Rekordowy rok dla turystyki Egiptu

Egipt został uznany przez Lonely Planet za kraj oferujący najlepszy stosunek jakości do ceny, w 2023 roku przyjął rekordową liczby gości. Aby utrzymać ten trend w przyszłym roku, planowane są kolejne otwarcia nowych atrakcji historycznych i kurortów.

Według egipskiego Ministerstwa ds. Turystyki w pierwszej połowie 2023 r. Egipt odwiedziło ponad siedem milionów turystów. Kraj, który przewodzi liście najbardziej przystępnych cenowo kierunków podróży Best in Travel 2024 magazynu Lonely Planet, może w tym roku odwiedzić nawet 15 milionów turystów.
„Turystyka zmieniła się w ostatnich latach. Do Egiptu przyjeżdża coraz więcej turystów z Polski, ponieważ kraj ten oferuje im różnorodne i niepowtarzalne doświadczenia, a przy tym czują się tu bezpiecznie. Naszym celem jest zapewnienie gościom pobytu, który pozwoli im się zrelaksować i odprężyć, a także poznać naszą bogatą kulturę” – mówi Ahmed Issa, Minister Turystyki i Kultury Antycznej. „W zeszłym roku odnotowaliśmy napływ turystów z Polski w zimowych miesiącach i spodziewamy się, że również w tym roku odwiedzą nas tłumnie, by uciec przed zimą”.

Znaczące inwestycje w popularne miejsca turystyczne
W Egipcie poczyniono znaczące inwestycje, związane m.in. z odnową i rozbudową stanowisk archeologicznych oraz otwarciem nowych muzeów i hoteli. Do najważniejszych wydarzeń należy ponowne otwarcie Muzeum Grecko-Rzymskiego w Aleksandrii, renowacja Wielkiej Sali Hypostylowej w Świątyni Karnak i Dolinie Królów, a także otwarcie nowego Wielkiego Muzeum Egipskiego na początku 2024 r. pod Kairem.
Dzięki licznym bezpośrednim połączeniom lotniczym z wielu głównych miast europejskich do Egiptu można teraz dotrzeć szybciej i taniej niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowymi atutami są: nowo wprowadzona pięcioletnia wiza wielokrotnego wjazdu, pakiety wakacyjne i niskie koszty pobytu.

Zróżnicowana oferta dla każdego turysty
Oferta Egiptu odpowie na potrzeby każdego turysty z Polski. Niezależnie od tego, czy celem podróży są białe piaszczyste plaże, dziewicze rafy koralowe Morza Czerwonego, inspirujące piramidy w Gizie pod Kairem, kultowy Wielki Sfinks, Abu Simbel Sun Festival w Asuanie czy legendarna Świątynia Luksorska, turysta uczestniczy w magicznym wydarzeniu, Egipt to popularny kierunek podróży zarówno dla rodzin szukających luksusu all-inclusive, dla osób podróżujących samotnie i poszukujących wyjątkowych przygód, a także dla osób pracujących zdalnie i szukających niedrogiego wypoczynku na dłuższy czas.

Coraz większy nacisk na ochronę środowiska
Przy coraz większym nacisku na ochronę środowiska, Egipt oferuje wiele możliwości osobom poszukującym przyjaznych form kontaktu z przyrodą, zainteresowanych dziedzictwem kulturowym i historycznym oraz lokalnymi społecznościami. Na przykład wielu touroperatorów oferuje pakiety obejmujące pobyty w ekologicznych obiektach noclegowych i wspieranie małych lokalnych przedsiębiorstw. W kraju znajduje się także wiele eko-pensjonatów, takich jak Eco Nubia położona na niegdyś bezludnej wyspie Bigeh, która stała się atrakcją o międzynarodowym zasięgu i została nawet doceniona przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych UNWTO.
Miejsca takie jak Kair i kurorty wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego, zlokalizowane pomiędzy El Gouną a Marsa Alam, uczestniczą w programach prowadzących do zdobycia certyfikatów z zakresu ochrony środowiska. Szarm el-Szejk zostało nawet niedawno uznane przez Arabski Związek ds. Mediów w Turystyce (AUTM) za najbardziej przyjazne środowisku miasto turystyczne.

Informacje o Egipskim Urzędzie ds. Turystyki
Egipski Urząd ds. Turystyki (ETA) został założony w 1981 r. w celu wspierania turystyki międzynarodowej poprzez promowanie licznych atrakcji turystycznych kraju i jego długoletniej historii. Działalność ETA koncentruje się również na rozwoju turystyki krajowej, podnoszeniu świadomości na temat turystyki wśród mieszkańców i wzmacnianiu więzi Egipcjan z dziedzictwem ich kraju.
ETA koncentruje się na różnorodności atrakcji i kierunków podróży w Egipcie oraz na opracowywaniu strategii i programów marketingowych promujących turystykę, a także zapewnia wsparcie techniczne i marketingowe. Organizuje i sponsoruje także wydarzenia turystyczne, sportowe, społeczne i kulturalne na terenie całego kraju. Na czele Zarządu ETA stoi Minister Turystyki.

Więcej informacji można znaleźć na witrynie Experience Egypt.

Kontakt dla prasy
Travelreps Barbara Dziedzic
tel: 0048-603-857571
e-mail: bd@travelreps.pl

 

 

 

2024-01-04 13:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Ludzie branży

»

Personalnie... 
Iwona Głuchowska 

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group.

 

O sobie: 

Od maja 2022 r. jest Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu, Cluster Warsaw w Radisson Hotel Group  Wcześniej pracowała jako Director of Cluster Sales Leisure and MICE – Holiday Inn Gdańsk, Holiday Inn Warsaw, Intercontinental Warsaw, Holiday Inn Champion; Director of Sales – Holiday Inn Warsaw City. Kierowała też sprzedażą w Airport Hotel Okęcie****, Scandic AG**** – Warsaw i w Orbis SA w Warszawie. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie. Przykłada dużą wagę do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym. Jej hobby to aranżacja zieleni w ogrodzie, przede wszystkim kwiaty. Książka, to najchętniej fantasy, ale największą sympatią darzy swojego psa i dwa koty.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter