Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»

W Paryżu nadal dużo kongresów, ale krótszych

930 kongresów, w których wzięło udział łącznie 700 000 osób, odbyło się w minionym roku w Paryżu i regionie – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Paris Convention and Visitors Bureau.

Liczba wydarzeń wzrosła o 30 w porównaniu z rokiem 2008, z kolei liczba ich uczestników o 30 000. Dominowały kongresy medyczne, które stanowiły 48 proc. eventów. Wydarzenia stały się krótsze i mniej międzynarodowe. Średnia długość kongresu spadła z 2,5 dnia (2008) do 2,2 dnia. Wzrosła liczba jednodniowych kongresów, które stanowiły 39 proc. wydarzeń. W 2009 r. w Paryżu i regionie odbyło się 19 kongresów, których liczba uczestników przekroczyła 5000. W 2011 r. planowany jest rekordowy w historii miasta kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Organizatorzy przewidują, że weźmie w nim udział 30 000 uczestników. (aj)

2010-08-30 00:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»
Ludzie branży

»

Personalnie... z Agnieszką Szymerowską

prezes zarządu Convention Bureau
we Wrocławiu.

Po praktycznie 10 latach pracy w Convention Bureau – Wrocław, od wolontariatu, po stanowiska koordynacyjne, po objęcie sterów w CBW oraz hektolitrach wypitej z gośćmi kawy, wielu spotkaniach i ciekawych rozmowach widzę, że mam coś jeszcze do zrobienia. Wynika to także z sytuacji, w której jesteśmy – chcę wykorzystać ten czas i wyzwania, które przede mną stawia.

.

»

Newsletter

»

Zamów newsletter